CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Пане Президенте, куди зникли 100 вбитих?

Так скільки загинуло українських вояків, пане Президенте? Українська влада постійно маніпулює даними про загиблих, приховуючи справжню кількість жертв, та не оприлюднюючи прізвища загиблих, зниклих та полонених. В сьогоднішній промові перед Верховною Радою Президент Порошенко назвав такі цифри: «Понад 1700 українських воїнів-героїв і більше 6400 мирних громадян».

Журналісти та політичні експерти (як і звичайні громадяни України) рідко аналізують цифри,частіше орієнтуються на те, «красиво сказав» той чи інший політик, чи «некрасиво».Та цифри загиблих-це не просто цифри, це конкретні втрачені життя, і родини , які їх оплакують.Вони мають право на пам’ять.Та і цим у нас маніпулюють.

Як маніпулюють? Два тижні тому в інтерв’ю ВВС Президент України називав інші цифри : «Це - катастрофа, катастрофа не тільки для матерів, а для всієї країни. Катастрофа для кожної з сімей, які втратили 1800 солдатів, для кожної з сімей, що втратили майже 7000 цивільних».

Тобто, два тижні тому, загиблих українських вояків було на 100 чоловік більше.Що з ними стало за два тижні? Ожили? Чи їх перевели в «поранені»? Чи в «зниклі без вісти»? Куди зникли 100 вбитих? Та найгірше,що і цифра 1700 загиблих українських вояків, і цифра 1800 загиблих українських вояків є нечесними. Бо їх(загиблих) набагато більше. Існує такий волонтерський проект: «Книга пам’яті полеглих за Україну». Там зібрана зведена інформація по загиблих українських вояках. Розписано,хто з якої частини, інформація про кожного загиблого, по більшості є навіть фотокартки. Так от там зібрана інформація на 15 березня 2015 року. 2120 загиблих. Чуєте, пане Президенте? Не 1800 загиблих вояків, і не 1700. На 15 березня 2015 року-2120 загиблих вояків. А смерті були після того, і в березні, і в квітні, і в травні, продовжуються вони і в червні. А скількох ще не записали!
Я ще рік тому вимагав у держави,щоб був складений повний реєстр жертв.З трибуни Верховної Ради голова СБУ Валентин Наливайченко(адже він керівник СБУ, яка формально керує АТО) обіцяв,що вони такий реєстр створять. І що? Влада далі маніпулюватиме цифрами загиблих і Президент України вводитиме людей в оману, применшуючи втрати?

Волонтери спромоглися створити реєстр загиблих, а влада-не спромоглася.

Ще раз кажу: йде мова не про сухі цифри, йде мова про долі людей. Наявність лише реєстру з не з усіма розділами дасть можливість владі і далі маніпулювати з цифрами. Україна має право знати, скільки українських вояків вважається «зниклими без вісти», скільки «полоненими», а скільки-«загиблими». Тоді оцінки будуть повноцінними. Бо насьогодні ми не знаємо, а скільки вояків вважаються «зниклими».Десятки? Сотні? Тисячі? А це ж чиїсь сподівання. «Європейський вибір»-це повага до кожного громадянина держави, живий він чи ні. 
Тож, ще раз перепитую: пане Президенте, так скільки українських вояків загинуло?

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Facebook та Twitter. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

04 06 2015 16:32
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ