Facebook iPress Telegram iPress Twitter iPress search menu

Віктор Ягун

Віктор Ягун

Український військовий і громадській діяч, генерал-майор Служби безпеки України, колишній заступник голови СБ України (з березня 2014 по червень 2015 року), координатор громадсько-політичного руху "Справедливість" В. Наливайченка • Народився 5 серпня 1970 року у м. Теленешть, Республіка Молдова, за національністю - українець.
• Український військовий і громадській діяч, генерал-майор Служби безпеки України, колишній заступник голови СБ України (з березня 2014 по червень 2015 року), координатор громадсько-політичного руху «Справедливість» В. Наливайченка.
• У жовтні 1990 р. став одним із організаторів та активних учасників студентського голодування («Революція на граніті»), що відбулася у Києві. Протести завершилися підписанням постанови Верховної Ради УРСР, яка гарантувала виконання вимог учасників протесту.
• Член Київського міського осередку Спілки Української Молоді в Україні.
• 1992 р. — за рекомендацією громадсько-політичних сил Львівщини, подав документи для зарахування на військову службу в СБ України.
• 5 грудня 2013 року окремим наказом тодішнього голови СБ України О. Якименка був звільнений з посади та виведений поза штат співробітників Служби з вимогою негайного оформлення документів на звільнення з військової служби (без права на пенсію та поновлення). Формальним приводом для появи наказу стала зафіксована напередодні Внутрішньою безпекою Служби зустрічі з одним із лідерів «Правого сектору» Миколою Карпюком. Але звільнити не встигли – перемогла «Революція гідності».
• Активний учасник «Революції гідності» , входив до негласного складу відділу спеціальних завдань (контррозвідка) Самооборони Майдану.
• В лютому 2014 року під керівництвом Валентина Наливайченка активно включився в роботу по відновленню діяльності фактично розгромленої попередніми керівниками спецслужби України.

Діяльність у сфері національної безпеки:
• З вересня 1994 р. призваний на військову службу до Служби безпеки України
• З березня 1996 р. по червень 2002 р. — служба на оперативних та керівних посадах в Управлінні СБ України у Львівській області.
• З липня 2002 р. по вересень 2015 р. — служба у Центральному Управлінні СБ України.
• У грудні 2005 р., за сприянням Єгипетського фонду технічної співпраці з країнами СНД, навчався на курсах «Управління безпекою в кризовій ситуації» при Поліцейський академії Арабської Республіки Єгипет.
• З 24 березня 2014 р. по 19 червня 2015 р. — заступник голови Служби безпеки України, генерал-майор.
• У рамках війни на сході України в ході виконання бойового завдання у складі об'єднаної групи силових і правоохоронних структур України з визволення міста Слов'янська 13 квітня 2014 р. потрапив у засідку російських найманців, якими керував Ігор Гіркін (Стрелков). В ході першого бойового зіткнення українських силовиків з терористами на території нашої держави загинув капітан СБУ Геннадій Біліченко (отримав три кульові поранення, несумісні з життям). Це був перший в історії незалежної України прецедент загибелі співробітника спецпідрозділу СБУ «Альфа» не від рук кримінальних елементів, а в бою з представниками спецслужб іноземної держави.
• В ході роботи на посаді заступника голови СБ України, оперативними підрозділами Служби під керівництвом Віктора Ягуна отримано та оприлюднено беззаперечні докази щодо безпосередньої участі військовослужбовців Російської Федерації у воєнних діях на території України, про функціонування під патронатом спецслужб Росії центрів вербування найманців та підготовки диверсантів для дестабілізації ситуації та підтримки терористів в Україні[8]. Здобуто дані про наявність на території РФ, зокрема у містах Пскові, Таганрозі, Шахти (Ростовської області), селі Молькіно Краснодарського краю та в Московській області центрів підготовки диверсійних груп для вчинення терористичних актів і диверсій, збройних нападів на українських військовослужбовців та мирне населення.
• За результатами діяльності контррозвідки СБ України під кураторством Ягуна був закладений початок боротьби зі спецслужбами РФ та підконтрольними їм незаконними воєнізованими угрупованнями сепаратистів, посилений контррозвідувальний режим в державі, і в першу чергу в зоні проведення АТО, відновлено боєздатність підрозділів контррозвідки СБ України, у тому числі військової контррозвідки, попереджено і недопущено безліч терористичних актів у великих містах країни, значно знижено терористичну загрозу в цілому по Україні.

Особисте
• Одружений. Має трьох дітей.
БЛОГГЕРЫ
ТОП ЧИТАЮТ КОММЕНТИРУЮТ
No articles