RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Злий батюшка. Проповідь перша. Про піда#асів

Сьогодні, у день преподобного отця нашого Микити, єпископа Халкедонського, ми, дорогі мої брати і сестри, поговоримо про людей, що йдуть дорогою неправедною. Про піда#асів.
Злий батюшка. Проповідь перша. Про піда#асів

Не про геїв бідолашних, що заблукали у сутінках своїх душ, а про тих, хто втратив Бога в собі.

Що є людина добра і праведна ми бачимо на прикладі святого Микити, котрого згадуємо ми нині. Возведений на престол халкедонського святительства, святий Микита за словами видатного богослова Дмитра Туптала, також святого православної церкви нашої, «милостивий же був вельми до убогих, голодних годував, нагих одягав і подорожніх приймав та давав їм спочинок. І був батьком для сиріт, вдовам заступник і кривдженим визволитель».

Як бачимо, дорогі мої брати і сестри, благе і праведне життя – це життя заради Христа і своїх ближніх. Не лише твердістю віри святість пізнав святий Микита, а й піклуванням про сиріт, бідних та нужденних.

«А хто має достаток на світі, й бачить брата свого в недостачі, та серце своє зачиняє від ньо­го, то як Божа любов перебуває в такому?». (1 Ів. З, 17).

Нема Божої любові у істотах черствих та нечуйних і саме таких зву я піда#асами.

Бо як ще назвати того, кого не ранить біль ближнього?

Бо як назвати того, хто в час, коли дім його горить, не воду носить, щоб полум’я погасити, не ближніх рятує, а бенкетувати йде?

Як назвати того, хто бачить каліку чи скривдженого сироту і відвертається?

Як назвати тих, хто робить вигляд, що війна, яка прийшла у наш дім, його не стосується?

Це піда#аси і інших слів, дорогі мої брати і сестри, для них у мене немає.

Піда#асу не цікаво, чи голодний боєць на фронті, чи є у нього бронежилет і тепловізор. Піда#ас у цей час думає про те, чи вистачить грошей на відпочинок у Італії чи все ж доведеться смажитися у Греції чи Туреччині. 

Піда#асу байдуже, що чиясь дитина нині втратила батька на фронті. Що кілька молодих хлопців, перед якими усе життя, саме нині стали каліками. Піда#аса хвилює лише поїздка на шашлики у найближчі вихідні. 

Піда#аса не розчулюють сльози і біль ближніх, його турбує, що подорожчало улюблене пиво. 

«Ця війна мене не стосується», – ці слова я чую щодня і вже втомився пояснювати черствим і нерозумним про потребу бути добрим і чуйним. Таким я пояснюю просто: війні байдуже, стосується вона тебе чи ні, вона просто приходить у твій дім і сама вирішує, що тебе стосується, а що ні. Нині вона далеко, але завтра орда прийде у твій дім, зґвалтує твою дружину і дочку, забере твоє майно і твоє життя. Тому, піда#асе, поки не пізно починай думати, як захистити свій дім. Маєш зайву копійчину – віддай волонтерам для армії чи на потребу сиріт і біженців. Не маєш – витрати годину свого вільного часу не на сидіння перед телевізором, а сплети сітку маскувальну для воїнів, сходи допоможи переселенцям бідолашним. Будь людиною, а не піда#асом!

Бо на Страшному суді Господь наш не питатиме тебе, які вина ти пив за життя і які курорти відвідав. Не питатиме, скільки у тебе золота і срібла. Він спитає просто «Ти був доброю людиною чи піда#асом?».

І нехай кожен з нас, дорогі мої брати і сестри, сподобиться, доброго одвіту на страшнім судищі Христовім. 

Бо як каже Святе Письмо, «зберуться перед ним усі народи, і він відлучить їх одних від одних, як пастух відлучує овець від козлів; і поставить овець праворуч себе, а козлів ліворуч. Тоді цар скаже тим, що праворуч нього: Прийдіть, благословенні Отця мого, візьміть у спадщину Царство, що було приготоване вам від створення світу. Бо я голодував, і ви дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене напоїли; чужинцем був, і ви мене прийняли; нагий, і ви мене одягли; хворий, і ви навідались до мене; у тюрмі був, і ви прийшли до мене. Тоді озвуться праведні до нього: Господи, коли ми бачили тебе голодним і нагодували, спрагненим і напоїли? Коли ми бачили тебе чужинцем і прийняли, або нагим і одягнули? Коли ми бачили тебе недужим чи в тюрмі й прийшли до тебе? А цар, відповідаючи їм, скаже: Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили. Тоді скаже й тим, що ліворуч: Ідіть від мене геть, прокляті, в вогонь вічний, приготований дияволові й ангелам його; бо голодував я, і ви не дали мені їсти; мав спрагу, і ви мене не напоїли; був чужинцем, і ви мене не прийняли; нагим, і ви мене не одягнули; недужим і в тюрмі, і не навідались до мене». (Матея 24:36-25:43)

Ідіть з миром і не будьте піда#асами. 

 

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

10 06 2015 12:46
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ