RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Житомирська ОДА саботує створення памятки на честь героїв Небесної сотні

Дзвінки в АТО бувають про різне, але бувають і такі дивні, як той, що я отримав сьогодні. Виявляється, на Житомирщині системно ненавидять українську природу.

Департамент екології Житомирської ОДА виступає категорично проти створення заказника на честь Героїв Небесної Сотні на території, де збереглися 400-500-річні дуби.

На межі Київської та Житомирської областей, вздовж р.Тетерев до сьогодні збереглась вузька прибережна смуга, на якій вже кілька століть зростають прадавні дуби. Вік деяких з них сягає 400-500 років (такі дерева сьогодні можна побачити хіба у Біловезькій Пущі). За час їхнього життя навколо кілька разів виростав та повністю вирубався ліс. Просто диво, що  ці дуби лишились цілими попри багаторічні повені, випалювання трави та діяльність лісників.

Активісти-природоохоронці підготували клопотання про створення на цій території (в Малинському районі Житомирщини) невеличкого заказника. Зважаючи на дивовижну долю стародавніх дерев, їх сильний характер та прагнення до життя, майбутній заповідний об’єкт вирішили назвати на честь Героїв Небесної Сотні.

Жодного господарського використання територія, де ростуть ці дуби, немає, нікому в оренду вона не надана. Проте виявилося, що категорично проти створення такого заказника – Департамент екології Житомирської ОДА. Більше того, Департамент відмовляється створювати не тільки цей заповідний об’єкт, але й всі інші, які природоохоронці пропонували створити в області за останні кілька років. Команда «Української справи» та фахівці МБО «Екологія-Право-Людина» з’ясували, що Житомирщина унікальна в своєму саботуванні створення нових заповідних територій.

Звісно, багато де створенню заказників заважають інтереси землекористувачів, нерозуміння лісниками природоохоронних пріоритетів, але на Житомирщині принципово створення заповідних територій саботує саме Департамент екології, щоразу вигадуючи нові юридичні обґрунтування, чому він не займатиметься цією справою. Разом з тим, ми з’ясували, що за останні 2 роки майже всі області активно створювали нові заказники. Відтак юридичних перешкод природоохоронній справі немає..

Зважаючи на вимоги Стратегії регіонального розвитку України, що затверджена 6 серпня 2014 року, на Житомирщині протягом 2015-2016 року слід  збільшити відсоток заповідності області з 4,6% до 15,4%, а до кінця 2020 року – 21%, тобто вчетверо більше, ніж є зараз. Команда «Української справи» вважає, що таким чином, житомирські чиновники саботують виконання державних пріоритетів регіонального розвитку та готують клопотання про службове розслідування цього факту.

Особливого забарвлення ситуації надає той факт, що таке байдуже ставлення до природоохоронної ініціативи чиновники Житомирщини демонструють і у випадку з об’єктом, якому пропонується присвоїти назву імені Героїв Небесної Сотні. Поки патріоти України відстоюють нашу державу на Сході, чиновники від яких це залежить, могли б хоч щось хороше зробити в тилу. Принаймні, зберегти вікові дуби і увічнити оригінальним способом пам'ять про Героїв Небесної Сотні, адже ці дуби, напевно, старші ніж будь-які вулиці – вони вже стоять сотні років і ще стоятимуть, нагадуючи про наших героїв. Хлопці – тут в АТО -  не розуміють, чому не можна вирішити цю просту і зрозумілу річ. І не треба думати, що якщо ми на фронті, то нас не цікавить якою буде країна після того, як ми повернемося.

У зв’язку із цим, я звернувся до свого товариша Дмитра Андрієвського і користуючись його депутатським повноваженнями, ми звернулися до Житомирської ОДА з проханням прискорити створення заповідного об’єкту.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

23 03 2015 17:21
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ