RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Замість історичного глухівського майдану, в часи Януковича хотіли житловий квартал. А зараз?

Міська рада м. Глухів - колишньої гетьманської столиці – вирішила віддати історичну Ярмаркову площу під житлову забудову.

Міська рада м. Глухів - колишньої гетьманської столиці – вирішила віддати історичну Ярмаркову площу під житлову забудову.

Рішення, яке прийняли ще за часів Януковича, досі не було реалізовано. Бачу в цьому гарний знак. Певно, сама доля хотіла, щоб в Україні з’явилася нова влада і скасувала це рішення. Сподіваюся, Глухівська міськрада для скасування цього рішення не чекатиме свого переобрання. І те, що вона зробила під тиском ПР і грошей, зробить під тиском громади і усвідомлення себе частиною нашої держави, столицею якої колись було це одне з моїх улюблених міст.

На території Ярмаркової площі у м. Глухові знаходяться нововиявлені об’єкти культурної спадщини у вигляді залишків підмурків давніх споруд, оскільки вся територія Ярмаркової площі в різні історичні періоди була місцем, де знаходилися будівлі гетьманського палацу К.Розумовського, першої Малоросійської колегії, церкви Захарія та Єлизавети, військові казарми, що підтверджено креслениками планів Глухова XVIII-XIX ст.. Також на Ярмарковій площі протягом майже 400 років проводилися святкові ярмарки та регулярні виїзні базари, що підтверджено багаточисельними знахідками монет, торгових пломб та інших предметів, пов’язаних із торгівлею.

Після знищення Батурина, коли Глухів став столицею Гетьманщини, саме на Ярмарковій площі у XVIII ст., сформувався центр керівництва Україною.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

22 08 2014 12:23
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ