RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

За вирубку заповідної алеї у Вінниці порушена кримінальна справа

На моє звернення органи прокуратури визнали незаконним знищення заповідної алеї у Вінниці.
 На моє звернення органи прокуратури визнали незаконним знищення заповідної алеї у Вінниці.

Генеральної прокуратури України, старший прокурор м. Вінниця повідомив, що 25 вересня прокуратурою м. Вінниця порушена кримінальна справа за фактом самовільного знищення об’єкту природно-заповідного фонду. Ведеться досудове розслідування. Щиро вітаю вінницьких активістів з цією перемогою, першою на  довгому шляху до відновлення справедливості: на черзі – відновлення пам’ятки природи!

Нагадаю, до мене звернулися жителі м. Вінниця, які вкрай занепокоєні політикою місцевої влади щодо зелених насаджень міста. Зокрема, від них нардеп дізнався, що по вул. Пирогова комунальні служби зрізують дерева пам’ятки природи «Алеї горіха Зібольда». Протягом останніх років жителі з болем спостерігали, як дерева хворіли і всихали внаслідок недбалої діяльності комунальних служб – обрізання дерев без обробки зрізів, посипання доріг сіллю тощо. Станом на 2014 рік більшість горіхів були сухими. Крім того, близько третини дерев заповідного об’єкту було самовільно знищено прилеглими магазинами. При цьому, жодного знаку, який би вказував на заповідність алеї протягом останніх 10 років громадянами помічено не було.

За словами вінничан, скориставшись тим, що місто залишилося без мера, міській владі не прийшло кращої ідеї, ніж остаточно позбутися хворої пам’ятки природи. МКП «Вінницязеленбуд», на яких покладено охоронне зобов’язання і які згідно закону несуть відповідальність за збереження пам’ятки самі ж її і вирізають за дорученням міської ради, а в Державної екологічної інспекції у Вінницькій області за всі роки не виникло жодних питань щодо занедбаності даного об’єкту. Більше того, замість зрізаних дерев садити нові ніхто не збирається, адже лунки майже одразу закатуються в асфальт, стверджують обурені жителі мікрорайону.

Проте покарати винних – замало для того, щоб закрити питання про свавілля вінницьких чиновників. Я вважаю, що необхідно відновити пам’ятку природи «Алея горіха Зібольда» відповідно до кількості дерев, що містила алея на момент заповідання: посадити молоді дерева породи горіх Зібольда, встановити визначені законодавством знаки, що вказують на заповідність об’єкта, відновити заповідний статус пам’ятки природи місцевого значення, притягнути до відповідальності осіб, винних у недбалому ставленні та умисному пошкодженні заповідного об’єкту, компенсувати державі відповідні збитки.

Довідково: Алея горіха Зібольда — природоохоронний об'єкт, пам’ятка природи місцевого значення. Розташована у м. Вінниця по вул. Пирогова, від №154 до «Електромережі». Площа 1 га. Оголошений об'єктом природно-заповідного фонду рішенням Рішення облвиконкому  №371 від 29.08.84р. Перебуває у віданні АВО «Вінницязеленбуд». Під охороною — однорядна алея плодоносних дерев рідкісних в області  - горіха Зібольда. Є окремі дерева горіха серцелистого.

Умисне пошкодження об’єктів природно-заповідного фонду України є порушенням ст. 252 ККУ. Також обрахування збитків, нанесених  державі внаслідок вирубування заповідного оберту здійснюється відповідно до Постанови КМУ від 24.07.2013 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок порушення законодавства про природно-заповідний фонд», відповідно до такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної природним комплексам територій та об'єктів природно-заповідного фонду внаслідок незаконного вирубування, видалення або пошкодження деревних видів рослин і таких, що мають здерев'яніле стебло, до ступеня припинення росту збитки за пошкодження кожного дерева можуть сягати 5515  грн.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

14 10 2014 14:09
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ