RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ
Якось цими святами я загрузаю відчутті тотального знецінення свого. Звідкись під ялинкою біля оперного з’явилися незрозумілі «діди» у синьому й червоному, яких супроводжують такі ж незрозумілі дівчатка, на кулінарних сайтах у розділі «різдвяні страви» пропонують приготувати марципаново-помарнчевий талер та різдвяний пунш, у крамницях замість колядок - американські різдвяні пісеньки 60-х і ціла купа Christmas-атрибутики.
Звісно – це все гарно, яскраво і, мабуть, смачно, тільки ось сумно й пусто якось. Адже, наші свята й традиції такі теплі і яскраві, багаті, сповнені змісту і неповторного тепла. У них є абсолютно усе – від казкового декору (дідуха, павука, солом’яних та випечених прикрас) до справжньої магії: сіно під обрусом, благословення куті та й сама кутя, зрештою.  А страви які! Смачні, особливі, готовані з любовю і трепетом, над якими стараються господині лише двічі на рік. Колядки, що наповнені змістами і сенсами, вертепи – від традиційних до найоригінальніших. Словом, так багато всього, що описати це мені не вдасться.

Різдво – завжди було казкою, якимось дивом, чимось справжнім і, поряд з тим, містичним. Тим, що зберігалося попри усе. Різдво – це щось глибоко сімейне, затишне і гамірне. Різдво – це липкі від пляцків пальці, недоспані ночі і коляда. Це сімейні історії, які переповідаюся сотні разів, а все одно є смішними й цікавими, це відчуття, яке важко впіймати і описати, бо воно десь вкарбоване на підсвідомому рівні і передається нам від усіх минулих поколінь.

І мені страшно, що це все витісниться, знівелюється, розчиниться у розпродажах, що на нього повісять вивіску Sale і продадуть за спеціальною новорічною ціною дід у червоному з якоюсь незрозумілою дівчинкою поряд, під звуки «Гепі ню Єар». Адже, згадуючи, скільки відьом-скелетів-вампірів мандрували Львовом цього Гелевінну, у мене чогось виникає тривожне відчуття, що вертепів буде значно менше. Своє – нецікаве, та й у клубах знижок на випивку ангелам та  царям не передбачено.

І прикро якось, що за цією інтегрованістю і толерування усього й усіх, ми так байдуже ставимося до того особливого, що є нашим. А ми ж насправді можемо запропонувати це наше світу, вразити усіх, показати наскільки ми є цікавими і справжніми, привідкрити трішки наших таємниць.

Я щиро зичу Вам різдвяного дива. Такого, якого Ви самі собі забажаєте, того, на яке очікуєте. А ще яскравих спогадів з дитинство про таке справжнє-справжнє Різдво і великого-великого натхнення створити для себе таке ж.

автор малюнку Курій-Максимів Наталя

взято з http://arts.in.ua/artists/nkyrij/w/231128/

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

06 01 2014 11:26
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ