RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Європа потребує України

Україна має зрозуміти, що ключі від членства в ЄС – у її власних руках, і їй необхідно визначитись, як цими ключами скористатися
Європа потребує України Фото: AFP

"Європа потребує України, адже ми можемо принести їм цінності, які вони забули".

Богдан Гаврилишин

"Європі дуже важливо зрозуміти, що асоціація і зміцнення відносин з Україною є важливими і необхідними не тому, що цього хочуть і прагнуть самі українці. Україна має потенціал і прагнення зробити свій внесок для розвитку Євросоюзу. Природа Майдану, рівень соціальної солідарності, щира віра у європейські цінності - це те, чого потребує Європа".

Владика Борис Ґудзяк

У політичному міжнародному просторі сьогодні часто дискутують про геополітичні перспективи України, можливий формат її співпраці з країнами об’єднаної Європи. Якщо одна частина політиків, громадських діячів трактують перемогу України як перемогу Європи і намагаються усіляко підтримувати нашу державу, то інша – вказує на політичну нестабільність українського суспільства, незрілість національної еліти, а відтак непередбачуваність розвитку ситуації, в тому числі й у відносинах з Росією. Останні намагаються до певної міри нейтралізувати вирішення "українського питання", позбавити його європейського забарвлення та не напружувати і без того складних європейсько-російських взаємин. Але потрібно дати відповідь на непросте питання: чи зможе повноцінно розвиватися євроспільнота без суверенної і демократичної України?

Зрозуміло, що Європа не безпідставно "втомилася" від політично непевної України, яка багато років поспіль декларувала незрозумілу багатовекторність зовнішнього курсу, емітувала реформи та боротьбу з корупцією,  створила уявлення про себе як про нестабільного політичного і економічного партнера. З іншого боку, цілком очевидно, що від інтеграції з Україною країни ЄС отримають чимало переваг. Так, у безпековому сенсі за допомогою потенціалу України можна суттєво посилити східні кордони, сформувати нову архітектуру європейської безпеки. В економічному сенсі - колосальні ресурси України та їх правильне використання стануть відчутним поштовхом для розвитку економічної системи не лише нашої держави, а й євроспілки.   Та найголовніше, сучасна Європа - це споживацьке суспільство, де духовні цінності – це не пріоритет, а дефіцит. Проте, власне, вони є основою для розвитку демократії, правової держави та високоінтелектуального суспільства. На іхньому гіперважливому значенні наголошують високоповажні і знані у всьому світі українці - Богдан Гаврилишин, засновник Всесвітнього Економічного форуму у Давосі і владика Борис Гудзяк. У Європі, запевняють вони, на жаль, переважають матеріальні цінності. Тому виснажена в політичному і економічному сенсі Україна може допомогти європейцям сформувати ту систему духовних цінностей, яка дозволить констатувати нам новий цивілізаційний поступ. Доказом цього є природа Майдану, яка чітко окреслила ціннісну та цивілізаційну, себто європейську приналежність української нації. 

Головна ідея, яку українській еліті потрібно донести до своїх європейських колег, – це розуміння того, що процес об’єднання Європи триває й сьогодні і є  далеким від свого завершення. Допоки будь-яка країна, і Україна – не виняток, стоїть на порозі Європейського Союзу, об’єднання не можна вважати закінченим, а розширення – успішним. Ми повинні вплинути на те, щоб Євросоюз усвідомив неминучість нашого членства в цій організації. Водночас і Україна має зрозуміти, що ключі від членства в ЄС – у її власних руках, і їй необхідно визначитись, як цими ключами скористатися.
Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

03 12 2014 13:43
ТЕГИ: ЄС
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ
No articles
СТАТТІ