RSS
БЛОГИ

Випробування виборами

Чи пройде влада випробування виборами на 205-ому окрузі?

Цих вихідних в Україні пройдуть позачергові вибори до Верховної Ради в 205 окрузі, що у Чернігові. Проте справа навіть не у самих виборах і тому, хто переможе на них. Думаю, що про ці вибори взагалі могли і не дізнатись за межами Чернігівської області. Проте виборча кампанія кандидатів в народні депутати в 205 окрузі для когось перетворилась на шок, для когось на розчарування. На цих довиборах ми побачили усе те, проти чого боролись останні роки.

Мабуть варто почати з того, що на одному окрузі буде понад 100 кандидатів. Двоє з цих кандидатів, яких ЗМІ розкручує як основних претендентів взагалі не з Чернігова. Складається враження, що ми спостерігаємо за «стрілкою», як у лихих 90-их, де два клани (Вінницький і Дніпропетровський) зійшлись на нейтральній території і почали там жорсткі розбірки.

Ще одним явищем, проти якого ми довго протестуємо, але побороти не змогли, стали ЗМІ, які контролює представник тих чи інших кланів. Центральні телеканали країни відверто агітують за того кандидата, який більше подобається власнику телеканалу і байдуже на об’єктивність. Можливо більшість українців взагалі би не дізнались про вибори в Чернігові, якби не постійна підтримка когось з кандидатів у випусках новин на центральних телеканалах.

Мабуть, найбільший резонанс у користувачів фейсбуку викликали підкупи виборців. І навіть не знаю, що страшніше: виборці, котрі 10 годин очікують на пакет з гречкою чи штаби кандидатів, які роздають гроші та їжу заявляючи, що це не підкуп, а допомога. Ми звикли говорити, що суспільство змінилось, що Майдан і війна змінило всіх і все, проте, дивлячись на чергу за гречкою, все більше замислюєшся над цими твердженнями і здається, що змінився лише ти і невеличка групка людей.

Найдивовижніше те, що коли вся країна спостерігає, як кандидати купують голоси на виборах, Чернігівський окружний адміністративний суд каже, що ніякого підкупу немає і все відбувається чесно.

Ну і звичайно «соціологи»… Уже всі звикли, що соціологія до виборів завжди у всіх різна і часом взагалі показує протилежні результати. Не стала виключенням і ця виборча кампанія. Деякі кандидати взагалі додумались оприлюднити опитування в одній зі спільнот популярної соціальної мережі і заявити, що це об’єктивний результат.

Звичайно, ми можемо сказати, що мешканці Чернігова самі розберуться, що їм робити, і що це не наша справа. Проте уже за декілька місяців в Україні пройдуть місцеві вибори, де буде важко проконтролювати події на кожному окрузі. Провладні політичні сили завжди звинувачували у всьому Януковича і казали, що нечесні вибори в Україні лише через нього… А хто винен зараз? 

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

23 07 2015 10:42
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ