БЛОГИ

Виграти суд у чиновника. Ми це зробили.

Воювати з корупціонерами важко, але можливо. Щоденні прохання про допомогу приходять з різних куточків України. Іноді знахабніле чиновницьке свавілля не має меж. І випадок Ірини Слівінської – безпрецедентний. Установа, яка покликана боротися з корупцією, сама не гребує злочинними оборудками.

Два роки киянка Ірина Слівінська відстоювала своє право власності на квартиру, яку придбала ще у 1996 році. Жінка мала усі документи на житло і справна платила комуналку, а одного дня дізналася: її приватизована квартира, де родина прожила 20 (!) років  – вже не її власність, а службове житло чиновника. Розпорядженням Дарницької райдержадміністрації у м. Києві у 2014-му її квартиру включили до числа службових жилих приміщень Державної фінансової інспекції у Києві. Рівно за місяць жінці видали розпорядження вже Шевченківської райдержадміністрації, яке затверджувало рішення столичної Держфінінспекції про надання службової трикімнатної квартири чиновнику Олександру Герасименку. Так, Ірина залишилася без даху над головою, а пану Герасименко став новим власником і отримав ордер на квартиру жилою площею 42,6 кв. м.

Зневірена жінка звернулася за допомогою до юристів «Антикорупційного руху» та  громадсько-політичного руху «Справедливість» Валентина Наливайченка. Поки разом розбиралися в нюансах справи, з квартирою пані Ірини стали відбуватися і зовсім дивні речі. Колишня квартира жінки, що стала службовим помешканням чиновника, була виключена зі службового фонду. Як стверджують юристи руху «Справедливість» для того, аби новий господарь міг її приватизувати. Юристи негайно вдалися до справи і допомогли жінці подати позов до суду.

Як виявилося, у Держфінінспекції існувала схема «відбору» житла. Квартирні оборудки практикував їхній чиновник, який позбавляв домівок багатьох киян. Схема проста: чиновники без житла мають право на службову квартиру від тієї державної установи, де працюють. Існують списки порожніх квартир, які за законом має надавати районна адміністрація. Ніби все вірно? Ось тільки квартири були не порожніми, а чиїмось. Їх віддавали чиновнику разом із власниками.

Ірина Слівінська звернулися до Дарницького районного суду м. Києва і вже 3 червня виграла його

«Тепер я знаю, що справедливість є, за неї варто боротися! Вдячна тим людям, які допомогли мені відвоювати власну ж квартиру! І хочу порадити всім, хто опинився в подібній до моєї ситуації: не опускайте рук і не здавайтеся!», - говорить жінка.

На суді з’ясувалося, що чиновник Держфінінспекції Олександр Герасименко, який претендував на квартиру Ірини забезпечив житлом усю свою родину!  Окрім цієї спірної квартири, він отримав у Києві ще мінімум 4 службових помешкання, які потім перевів у житловий фонд. Ці квартири він приватизував на свою дружину, батько, матір та навіть на трирічного сина.

Руслан Колєсніков, заступник керівника руху "Справедливість"

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Facebook та Twitter. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

30 06 2016 19:14
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ
СТАТТІ