RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Вибори у Молдові: якщо переможуть проросійські сили, Україна отримає ще один фронт на Півдні

Цієї неділі в Молдові відбудуться місцеві вибори, за результатами яких ситуація в цій країні може круто змінитися і на жаль не в плюс для України. Не хочу вдаватися в глибокі деталі, спробую схематично подати ситуацію перед виборами.

Молдавани у 2009 році шляхом революції скинули комуністичний режим на чолі з Володимиром Вороніним і з того часу при владі демократичні, проєвропейські і в якійсь мірі прорумунські сили.

За цей час Молдова чітко задекларувала свій шлях до ЄС та НАТО але безліч скандалів між членами проєвропейської коаліції та економічна криза ледь не позбавили анти кремлівські партії більшості у парламенті. За три партії, що виступають за вступ до ЄС проголосувало 45,7%, а за соціалістів з комуністами 38% при чому ще декілька проросійських партій ледь не подолали 5% бар'єр.

На місцевих виборах основна боротьба розгортається за Кишинів. Треба сказати, що Кишинів для Молдови це більше ніж пів країни) Останні два терміни мером працює представник самої прорумунської Ліберальної партії Дорін Кіртоаке і багатьох кишинівців ця політична фігура до певної мірі вже втомила. Основний суперник - соціалістка Зінаїда Гречаний, що отримує підтримку безпосередньо з Кремля. Очевидно, що саме ці два кандидати і зійдуться в другому турі мерських виборів. Надія лише на те, що незважаючи на втому від дій нинішнього мера, в цілому проєвропейський електорат столиці змобілізується проти представника Кремля. Хоча однозначної впевненості немає.

Ситуація в північній столиці Молдови - Бельцях ясніша, там точно переможе проросійських кандидат, така вже клалася електоральна традиція. На півночі Молдови завжди були сильні проросійські та антирумунські вподобання. І звичайно ж в авангарді цих течій українці)

Якщо ж битву за Кишинів виграють проросійські сили то цілком можливі позачергові вибори до парламенту де ставленики Кремля зможуть взяти реванш, а для України це по суті відкриття ще одного геополітичного фронту на південних кордонах країни.

Маю запрошення в колег з Молдови відвідати тамтешні місцеві вибори, якщо все буде гаразд то так і станеться. Молдаванам потрібна підтримка з України)

Джерело: facebook.com/igor.guz

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

09 06 2015 22:44
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ