RSS
ВІДПОЧИНОК БЛОГИ

Вражаюча Україна

Власна Європа, або українські села-тезки
Прага, Берлін, Париж - для більшості українців це всього лише мрії... Але кожен з нас може , навіть не виїжджаючи за межі України, побувати там. На території України є кілька сіл і селищ, які є тезками відомих світових столиць, країн і континентів. На відміну від відомих міст, у цих селах вам завжди будуть раді!) Отож, відправляймося в "подорож по Європі"! І першим пунктом буде Париж!
Париж
Село-однофамілець столиці Франції розташовується в Арцизькому районі Одеської області. Поселення виникло ще 1816 року, а свою «гламурну» назву отримало на честь перемоги Росії над Францією у війні 1812 року. Першими його мешканцями були німецькі поселенці.
Однак сьогодні знайти Париж на сучасній мапі України – доволі проблематично, оскільки ще 1944 року йому присвоїли іншу, не менш оригінальну, назву – Веселий Кут.
Але місцеві жителі за столітньою звичкою продовжують називати себе парижанами.
А як на рахунок того, щоб відпочити у "Ніцці"?
Ниці
Село з такою назвою розташовується в Старовижівському районі Волинської області. Однак воно навряд чи якось пов’язано з відомим французьким курортом Ніццою. У відкритих джерелах немає жодних згадок про походження назви села.
Сьогодні українські Ниці опинилися на межі зникнення. Так, 2007 року тут проживало близько 350 мешканців.
Навіть така, здавалося б, гучна назва не допомогла селу стати успішним і популярним, як його тезка.
Завітаймо до Берліна!
Берлін
Село розташовується в Бродівському районі Львівської області. Однак до столиці Німеччини воно не має ані найменшого стосунку.
Перші письмові згадки про поселення датуються 1477 роком. Існує безліч варіантів щодо походження його назви. За однією з версій, село отримало свою назву від слова «берл», так у давнину називалися карети, які тут ремонтувалися й виготовлялися.
За іншою версією, назва пов’язана з географічним розташуванням поселення: колись село знаходилося на болотистій місцевості, і, щоби перейти через болото в ліс, місцеве населення прокладало стежки довгими жердинами – «берлами».
Проте вчені більше схиляються до третьої версії, згідно з якою, назва села походить від слов’янського слова Bedlin – сторожовий пост. Адже поруч із населеним пунктом проходив кордон між Австро-Угорщиною та Російською імперією.
Наступною нас чекає дивовижна Прага!
Нова Прага
Селище міського типу, що одразу асоціюється зі столицею Чехії, ви знайдете в Олександрійському районі Кіровоградської області.
Спочатку поселення носило назву Петриківка або Петриківський зимівник – від імені запорожця Петрика, який організував бунт проти Мазепи. Поселення розросталося за рахунок утікачів: тут збиралися ті, хто прагнув волі та землі, або хотів зберегти вірність своїм релігійним переконанням — крім українців, це серби, чорногорці, а також колишні мешканці центральних губерній Росії, які з часом злилися з місцевим населенням.
Потім селищу було присвоєно назвою Мурзінка, а 1822 року, коли Петриківка ввійшла до складу аракчеєвських військових поселень, вона була перейменована на Нову Прагу. Учені стверджують, що, найімовірніше, ця назва пов’язана з тим, що колись на території селища розташовувався Празький полк, який розбив французькі війська під час війни з Наполеоном.
Сьогодні Нова Прага – одне з найбільших селищ України. Згідно з переписом 2001 року, тут налічувалося 7 800 жителів.
Цікавої вам подорожі!
Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

17 04 2014 22:41
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ
СТАТТІ