RSS
БЛОГИ

Відкритий лист до Міхеіла Саакашвілі

"Не допомагайте москалям русифікувати Україну і прикривати Порошенка!"

Звертаюсь до Вас як колишнього президента дружньої нам Грузії, як лідера усіх грузинів в Україні.

Після обрання на посаду Президента України Петро Порошенко запросив  для допомоги у здійсненні реформ т.зв. грузинський десант - чисельну групу вихідців з Грузії, колишніх тамтешніх реформаторів у часи Вашого президентства. В Україні ці люди посіли цілу низку відповідальних посад, передусім у правоохоронних відомствах, а саме:

Олександр Квіташвілі - міністр охорони здоров'я;

Давід Сакварелідзе - заступник Генерального прокурора-прокурор Одеської області;

Екатерина Згуладзе-Глуксман - перший заступник міністра внутрішніх справ;

Хатія Деканоідзе - голова Національної поліції;

Гія Гецадзе - заступник міністра юстиції;

Джаба Ебаонідзе - куратор Мінюсту з державного реєстру;

Георгій Циклаурі - куратор Мінюсту з державного реєстру;

Хатія Шелія - куратор Мінюсту з реформи системи державної виконавчої служби;

Михаїл Саакашвілі - голова Одеської ОДА;

Зураб Адеїшвілі - радник Уряду.

 

З огляду на те, що згідно з останнім переписом населення в Україні проживає лише 0,07% грузинів, така чисельна кількість грузинів в українській владі є явним перекосом у національній кадровій політиці і відверто суперечить Конституції України (ст.ст. 5, 11  і, зокрема, ст. 24, що не допускає привілеїв за ознаками етнічного походження). Водночас, такі кадрові рішення є відповідальністю Президента України П.Порошенка і після Революції гідності розцінюються в суспільстві не інакше, як приниження гідності власне українців, серед 35-ти мільйонної спільноти яких не знайшлося гідних представників на вищезазначені посади.

Вочевидь усі зазначені особи прийняли українське громадянство. Та зі слів посла Грузії в Україні Міхеїла Уклеби всі вони досі залишаються і громадянами Грузії. Конституція і законодавство України, як відомо, не передбачають подвійного громадянства. Адже, особи з подвійним громадянством становлять загрозу українській державі тим, що для них її національні інтереси зовсім не є пріоритетними, і таким чином у них немає зацікавленості у процвітанні та розвитку України. Ба більше - вони мають дотичність до державної таємниці. Небезпека подвійного громадянства також полягає в тому, що особи з таким громадянством можуть будь-коли дуже просто перетнути державний український кордон.

Насторожує і той факт, що грузини отримали українське громадянство незаконно, оскільки п.5 ст.9 Закону України "Про громадянство" вимагає від набувачів громадянства володіння державною мовою. З публічних виступів зазначених осіб можна зробити висновок, що української мови вони не знають і вивчити не намагаються. До речі, незнання державної мови не дає їм підстав обіймати державні посади. Така мовна поведінка у жодній європейській державі не проходить!

Українці традиційно з повагою ставляться до всіх народів, зокрема тих, що боряться за свою свободу. Ми вболівали і як могли підтримували Грузію у 2008 році в час протистояння з Москвою. У 1993 і 1997 рр. українські добровольці воювали і гинули на стороні Грузії за її територіальну цілісність (доречі, не отримуючи жодних посад у грузинській владі). Україна з Грузією має й подібну новітню історію. У 1918 році було проголошено самостійні Українська Народна Республіка і Грузинська Демократична Республіка, які у 1920-21рр. були окуповані тими ж російськими військами.

Однак, грузини при владі в Україні, схоже, не усвідомлюють, що своїм статусом і поведінкою роблять більше шкоди ніж користі українсько-грузинській дружбі. Передусім тим, що нав'язують українцям ворожу їм російську мову, таким чином допомагаючи, здавалось би спільному ворогу, Московії запроваджувати в Україні чужий "рускій мір". Цікаво чи в Грузії на державних посадах вони ризикнули б  цвенькали на "общепонятном"? Тому, грузини в Україні все більше починають сприйматися як окупанти з того ж московського обозу.

Окрема, розмова про ефективність грузинської команди-реформаторів. Кожен мешканець України Вам скаже, що не відчув жодного покращення, скажімо, у медичному обслуговуванні - а як могло бути по-іншому, коли міністр О.Квіташвілі має не медичну, а історичну (!) освіту. А перетворення міліції в поліцію виглядає швидше як "мавпування" з тої ж Росії, і більше схоже на зміну назви, ніж суті головного правоохоронного органу - згадати б хоча факти включення до Національної поліції колишніх "беркутівців", які розганяли Майдан. І коли на чолі поліції стоїть людина, яка цинічно ігнорує конституційну норму щодо державності української мови, сама поліція з правоохоронного органу стає якимось "правопохоронним бюро". Тут не завадить згадати і про мільйонні  витрати з державного бюджету і якихось сумнівних джерел на облаштування побуту грузинської групи.

Пане, Михайле! А тепер про антикорупційні форуми, які Ви заповзялися активно проводити по всій Україні. Звісно таку Вашу громадську активність можна тільки вітати. Справді гідра корупції роз'їдає все українське суспільство. Але, з досвіду цивілізованих держав відомо, що подолати корупцію можна лише політичною волею вищого керівництва держави і відповідно активною діяльністю спецслужб. Тому всі ці форуми - даруйте, чистої води популізм, бажання сподобатись майбутньому виборцю і більш нічого. За гучною риторикою, різким викриттям розкрадачів державної скарбниці, тотальною критикою української влади, де нагадаю, саме в правоохоронних органах сидять Ваші люди, та й Ви вмонтовані у владну систему, адже погоджені прем'єром і призначені президентом - виразно проглядаються майбутні вибори до парламенту і намір стати Прем'єр-міністром України. Неозброєним оком помітно, що така Ваша активність погоджена з президентом. Бо, хто з керівників такого рівня як Ви дозволив би собі в робочий час, невідомо за які гроші (одні ЗМІ чого коштують) роз'їжджати по Україні, тавруючи владу? У своїх палких промовах Ви, як правило, розмежування проводите по лінії погана влада - "оні"(укр. - вони) і добрий народ - ми. Звісно, маючи на увазі себе у таборі "ми", але насправді Ви і ваша команда - це вони. І Вам не вдасться всидіти на двох кріслах. Навіть, якщо Ви намагаєтесь своїми діями відвернути увагу від критики президента (недарма частина фракції БПП бере участь у Ваших форумах). І чи не виконуєта Ви принагідно і завдання відбілити і повернути до влади решту "колишніх"? (зняття санкцій з уряду Азарова тощо). Адже, пустопорожні розмови на форумах та ЗМІ є прекрасною ширмою для здійснення насправді великих корупційних оборудок в державі, відволікання уваги громадськості від страшних реалій сьогодення. Але, народ - тобто ми самі розберемось, хто винен в черговій руїні в Україні, без підказки з Грузії.

І на останок. Серед грузинів було багато визначних постатей. Але були і такі як Йосиф Джугашвілі (Сталін) - кат української нації. Щоправда, він був - грузинським євреєм, оскільки більшість єврейських прізвищ у Грузії закінчуються на "-швілі". Сподіваюсь, що Ви не приміряєте диктаторську тогу, а також незабаром оприлюдните національності членів Вашої команди і Вашу особисто.

Українці вдячні простим грузинським хлопцям, що разом з громадянами України зі зброєю в руках стоять на передовій, але, пане Саакашвілі, прошу не ховатись за їхніми спинами, вимагаючи в Україні політичних дивідентів.

Пане Міхеіле Саакашвілі, закликаємо Вас і Вашу команду припинити політичне заробітчанство в Україні! Не ставайте на шлях Януковича-Порошенка. Колись (у часи Вашого президентства) ми дивились на Вас як на моральний авторитет. Збережіть цю свою прекрасну рису характеру!

 

Заступник голови Української Республіканської партії                  Ростислав Новоженець

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

04 02 2016 15:52
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ