Українське законодавство на російський манер

Українське законодавство на російський манер
print screen
Верховна Рада сьогодні прийняла суттєві зміни до життя звичайних українців. Якщо президент Віктор Янукович підпише ці зміни, то 16 січня 2014 року стане днем, який поділить життя в державі на демократичний і тоталітарний період. Експерти вже визначили прийняті нині зміни до законодавства, як такі, що суперечать правам людини гарантовані Конституцією та Конвенцією з прав людини.

Відтепер виявляти своє незадоволення владою українцям треба буде по-іншому. Окрім того, як і в Росії, в Україні тепер не можна буде купити SIM-картки без паспорта. А за дописи в інтернеті вас можуть покарати роком в'язниці. 

Пересуватися колоною більше п’яти автомобілів заборонено

Керувати автомобілем у складі колони із п’яти авто без дозволу ДАІ відтепер буде заборонено. Порушників штрафуватимуть від сорока до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого.

Мирні акції лише без масок і шоломів

Участь в зборах, мітингу, вуличному поході, демонстрації, іншому масовому заході у масці, шоломі або з використанням інших засобів чи способів маскування з метою уникнення ідентифікації особи, або наявність у особи, яка бере участь у такому заході, відкритого вогню, піротехнічних засобів (освітлювальних, сигнальних, імітаційних), зброї, спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами  сльозоточивої та дратівної дії, вибухових чи легкозаймистих речовин, предметів, спеціально пристосованих чи заздалегідь заготовлених для вчинення протиправних дій, а також участь у такому заході без дозволу органів внутрішніх справ у форменому одязі, що повторює або схожий на формений одяг працівників правоохоронних органів чи військовослужбовців, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Встановлювати намети без дозволу

Встановлення без дозволу органів внутрішніх справ для проведення зборів, мітингів, вуличних походів чи демонстрацій або під час їх проведення конструкцій, палаток чи інших малих архітектурних форм, предметів чи конструкцій, що використовуються як сцена, звукопідсилюючої апаратури, - 

тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

За лозунг "Владу геть" можуть оштрафувати

Забороняється виготовлення, зберігання з метою збуту чи розповсюдження, а також збут чи розповсюдження екстремістських матеріалів, в тому числі через засоби масової інформації, мережу Інтернет, соціальні інтернет-мережі, використання чи демонстрування екстремістських матеріалів перед масовим зібранням людей, в тому числі на зборах, мітингах, вуличних походах, демонстраціях, публічні висловлювання чи заклики екстремістського характеру, а також фінансування зазначених дій або інше сприяння їх організації чи здійсненню, в тому числі шляхом надання інформаційних послуг, грошових коштів, нерухомості, навчальної, поліграфічної чи матеріально-технічної бази, телефонного, факсимільного чи інших видів зв'язку, за відсутності ознак більш тяжкого злочину.

За це порушників штрафуватимуть від двохсот до вісімсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацію екстремістських матеріалів. А якщо неслухняний громадянин ще раз вчинить те саме порушення, то його покарають штрафом від однієї до трьох тисяч  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі  на  строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

За наклеп – штраф і виправні роботи

Повернення наклепу у Кримінально-процесуальний кодекс стало ще одним сюрпризом.

Депутати вирішили, що наклеп, тобто умисне поширення завідомо недостовірних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи, -  карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.

Наклеп, який розповсюдили ЗМІ або люди в мережі Інтернет, каратиметься штрафом від п'ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або виправними роботами на строк до одного року.

А за наклеп, поєднаний з обвинуваченням у вчиненні  тяжкого чи особливо тяжкого злочину людину чекає кара у вигляді виправних робіт на строк від одного до двох років або обмеженням волі на строк до двох років.

За блокування житла і держспоруд – у в’язницю

Блокування доступу до житла, будівель, споруд чи іншого володіння осіб, підприємств, установ чи організацій каратиметься обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від двох до шести років.

Публікувати фото міліціонерів – заборонено

Незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про працівника правоохоронного органу, працівника державної виконавчої служби, їх близьких родичів чи членів сім’ї, розповсюдження матеріалів або інформації, що носять явно образливий характер та демонструють зухвалу зневагу до працівника правоохоронного органу чи працівника державної виконавчої служби, тиск, залякування чи вплив у будь-якій іншій формі на працівника правоохоронного органу чи працівника державної виконавчої служби, вчинені з метою помсти, перешкоджання виконанню ним службових обов'язків чи з метою добитися прийняття незаконного рішення, або публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, - карається штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до шести місяців.

За хакерські атаки - шість років в'язниці

Несанкціоноване втручання в роботу державних електронних інформаційних ресурсів або інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем критичних об'єктів національної інформаційної інфраструктури, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації каратиметься позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Якщо ті самі дії вчинені повторно або за змовою, то це потягне на шість років в’язниці.

SIM-картка тепер продаватиметься за паспортом

Оператори телекомунікаційних видів діяльності (а це і доступ до інтернету і мобільний зв‘язок), в яких використовується ідентифікаційна картка (SIM та інші), зобов‘язані укладати договори з клієнтами. Тобто тепер придбати картку 3Mob (UTEL) чи припейд SIMку якогось оператора без паспорта – не можливо.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації отримала повноваження зобов‘язувати операторів інтернету обмежувати доступ до інтернету пересічним українцям.

Громадські організації, які отримують гроші з-закордону - іноземні агенти

Згідно з документом, громадське об'єднання може вважатися іноземним агентом, якщо для забезпечення своєї діяльності отримує кошти або майно від іноземних держав, їх держорганів, неурядових організацій, міжнародних неурядових організацій, іноземних громадян. А також бере участь у політичній діяльності на території України, бере участь (у тому числі шляхом фінансування) в організації та проведенні політичних акцій, які мають на меті вплив на прийняття рішень державними органами, зміна визначеної ними державної політики, а також для формування думки суспільства в зазначених цілях.

Ці організації зобов'язали поширювати інформацію про свою діяльність з вказівкою на те, що вони "поширюються громадським об'єднанням, яке виконує функції іноземного агента".

"Іноземні агенти" будуть оподатковуватись інакше, ніж неприбуткові організації, та змушені будуть у назві вказувати свій "агентський статус". Пропагувати свою діяльність та продукцію вони зможуть, лише вказавши, що вони є "іноземними агентами".

 

Військові радіопереговори свідчать. Скільки російських кораблів було навколо
Військові радіопереговори свідчать. Скільки російських кораблів було навколо "Північних потоків" – розслідування скандинавських ЗМІ
Наступний крок України. Чи можна перехитрити путіна? – Марк Галеотті
Наступний крок України. Чи можна перехитрити путіна? – Марк Галеотті
Бахмут і битва за москву. кремлівські еліти визнали поразку і починають шукати винних – Wall Street Journal
Бахмут і битва за москву. кремлівські еліти визнали поразку і починають шукати винних – Wall Street Journal
США можуть і повинні робити більше. Чому Пентагон не допомагає Міжнародному суду переслідувати путіна? – американські генерали
США можуть і повинні робити більше. Чому Пентагон не допомагає Міжнародному суду переслідувати путіна? – американські генерали
Повітряна війна в Україні: штурмовий режим. Частина VI – Том Купер
Повітряна війна в Україні: штурмовий режим. Частина VI – Том Купер
Самовбивчі ілюзії Вашингтона. Проблема не тільки в путіні, а в самій росії – Януш Бугайські
Самовбивчі ілюзії Вашингтона. Проблема не тільки в путіні, а в самій росії – Януш Бугайські
Не політики, а студенти. Як Україна сплачує рахунки за навчання своїх західних партнерів – Едвард Лукас та Бенджамін Талліс
Не політики, а студенти. Як Україна сплачує рахунки за навчання своїх західних партнерів – Едвард Лукас та Бенджамін Талліс
Повітряна війна в Україні: штурмовий режим. Частина V – Про особливості використання росіянами керованих авіабомб – Том Купер
Повітряна війна в Україні: штурмовий режим. Частина V – Про особливості використання росіянами керованих авіабомб – Том Купер
ТОП ЧИТАЮТЬ КОМЕНТУЮТЬ
No articles
СТАТТІ
Військові радіопереговори свідчать. Скільки російських кораблів було навколо "Північних потоків" – розслідування скандинавських ЗМІ

Військові радіопереговори свідчать. Скільки російських кораблів було навколо "Північних потоків" – розслідування скандинавських ЗМІ