RSS
БІЗНЕС & ФІНАНСИ БЛОГИ

Українська податкова система – у тренді, вважає Світовий банк

Світовий банк вніс Україну до переліку трьох країн регіону, які за останні 8 років найбільш істотно скоротили кількість часу, необхідного для виконання податкових зобов’язань.

Експерти Світового банку заявляють: перетворення, що відбуваються у податковій сфері України, відповідають актуальним світовим трендам. Про це йдеться в офіційному звіті щодо рейтингу Paying Taxes-2013, який був оприлюднений 21 листопада.

Світовий банк вніс Україну до переліку трьох країн регіону, які за останні 8 років найбільш істотно скоротили кількість часу, необхідного для виконання податкових зобов’язань.

"Проведена в 2011 році в Україні податкова реформа, в тому числі введення системи електронного декларування, введення єдиного соціального внеску, істотно скоротила кількість часу, необхідного для дотримання податкового законодавства, у порівнянні з 2011 роком, та дозволила знизити кількість податкових платежів для бізнесу", - зазначають експерти.

Так, за показником  "витрати часу на податкову звітність" експерти Світового банку констатували скорочення з  657 годин у минулому році до 491 годин у цьогорічному рейтингу.

Скороченню витрат часу на виконання податкових формальностей сприяли масштабні заходи із популяризації та вдосконалення систем електронної звітності, спрощення процедури реєстрації нових платників ПДВ, удосконалення декларацій та податкових розрахунків.

За оцінками фахівців ДПСУ, до кінця 2012 року цей показник знизиться до 320-350 годин, як і було заплановано. Скоротити документообіг та зекономити час платників на адміністрування податків дозволить подальша гармонізація податкового і бухгалтерського обліку, запланований податковою службою перехід до подачі заяв про реєстрацію платників ПДВ в електронному вигляд, а також запровадження Електронного кабінету платника податків, через який надаватимуться дистанційні податкові послуги в режимі реального часу.

Скоротити час на  адміністрування податку на прибуток (на сьогодні це  19 годин на рік)  дозволить запровадження з 1 січня 2013 року сплати цього податку на підставі річної податкової декларації для платників, доходи яких перевищують 10 млн. грн.

За показником "загальна податкова ставка" у порівнянні з 57,1% у 2011 році експерти Світового банку зафіксували  зниження до 55,4% у 2012 році. Фахівці ДПСУ тим часом нагадують, що наступного року представників бізнесу очікує подальша лібералізація ставок, передбачена Податковим кодексом: ставка податку на прибуток з 1 січня 2013 року буде знижена до 19%, ставка ПДВ – до 17% у 2014 році.

За показником "кількість платежів" у рейтингу Paying Taxes-2013 зафіксований значний прогрес: від 135 платежів у 2011 році - до 28 у поточному. Завдяки введенню системи електронного декларування середній показник платежів в усіх країнах світу – 27,2, в регіоні Центральна Азія та Східна Європа – 30,4. Найбільша кількість платежів (24) в Україні припадає на податки на зарплатню, в той час як податок на прибуток адмініструється лише 1 платежем.

ДПС України наголошує, що висновки  фахівців Світового банку будуть враховані  при розробці програми лібералізації державної податкової політики.

Нагадаємо, на виконання доручення Президента Україна щодо формування Програми лібералізації державної податкової політики до 2014 року Державна податкова служба проводить  масштабну всеукраїнську інформаційну кампанію зі збору та узагальнення пропозицій підприємців та громадськості стосовно спрощення системи адміністрування платежів та створення законодавчих передумов для підтримки бізнесу. Станом на сьогодні проведено більше 1500 заходів за участю громадськості, до органів ДПС надійшло понад 5000 пропозицій та зауважень, які наразі опрацьовуються.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

22 11 2012 12:30
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ
No articles
СТАТТІ