БЛОГИ

"Українська має стати мовою міжнародного спілкування" - популізм від Міністерства Освіти

"Українська мова має отримати статус мови міжнародного спілкування." - таку гучну заяву зробила міністр освіти та науки Лілія Гриневич на всесвітньому форумі українців.

 Такий популізм не може не викликати подиву у україномовного жителя нашої країни. Адже українська не тільки не є мовою міжнародного спілкування - вона навіть не мова спілкування народного. Достатньо приїхати в Київ, столицю нашої держави, та прислухатись до оточуючих - ви почуєте російську мову здебільшого, а у рідких випадках - українську та англійську. Так, тут завдання, яке ставить перед собою Міністерство Освіти, втілене - українська мова прирівнюється до іноземної, за рівнем володіння та користування нею в українських містах.
Власне, перед тим, як виходити на міжнародний рівень та витрачати фінансування, час і зусилля на впровадження української мови закордоном - варто було б зайнятись як слід її популяризацією серед місцевого населення. 
Популяризація української мови - не означає заборону російської. Перш за все - це підвищення її престижності. Втім, за останні два роки у цій сфері не зроблено нічого, окрім досить примітивної та поверхневої реклами - яка навіть у україномовних громадян не викликає цікавості. 

Перш за все, завдання полягає не у тому, щоб змусити українців говорити українською. А у тому, щоб показати їм необхідність у цьому, плюси від поширення української мови та дати самим вирішувати, чи готові вони змінити себе заради змін у країні. А вже тоді, коли між собою українці будуть спілкуватись своєю мовою, можна говорити про розвиток її за кордоном. Адже хто захоче вивчати мову країни, населення якої нею не розмовляє?


Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Facebook та Twitter. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

21 08 2016 10:54
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ
СТАТТІ