RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Українська Гісона або День незалежності по-іспанськи

Іспанське містечко Ґісона (Guissona) відоме на всю країну тим, що кількість емігрантів там переважає кількість власного населення. В 90-их до села, що тоді налічувало близько двох тисяч мешканців, почали прибувати африканці з Марокко та Сенегалу, у 2000-их – українці, болгари і румуни… Зараз у Гісоні живе більше 6 тис. людей, які представляють понад 40 національностей!

Привабливість містечка для заробітчан з усього світу пояснюється просто – тут базується велика м’ясопереробна компанія Cooperativa Agroalimentaria de Guissona (CAG), де завжди можна знайти роботу. 15 років тому кооператив налічував близько 1,5 тис. працівників, з яких лише 31 (2%) був іноземцем. У 2008 році ситуація  змінилася кардинально: із 3 тис. працівників близько 1,3 тис. (42%) – заробітчани з інших країн.

За даними минулого року, в Ґісоні проживає близько 1,5 тис. українців, що за кількісною міркою виглядає на громаду великого села. Розповідають, що там є український магазин, а в місцевій церкві проходять греко-католицькі відправи. І ще в Ґісоні щороку святкують День незалежності України. На цьому відео одна із організаторок української фієсти щиро зізнається, що за кордоном любов до рідної землі відчувається більше, а День незалежності набуває повнішого сенсу. Люди залюбки вбираються у вишиванки, співають зі сцени улюблених пісень і з гордістю пригощають мультикультурну ґісонську громаду традиційними стравами і… горілкою. Власне, останнє, за словами моєї ґісонської знайомою, і стало причиною того, що свято "посунули" із центральної площі на околицю містечка. Мабуть, не зраджують українці своїй традиції хильнути зайвого і "поспілкуватися" один із одним "по душам".

Як би там не було, на свято до Ґісони, кажуть, з’їжджаються люди з усієї Каталонії. Колись навіть були спеціальні автобуси з Барселони. Цього року вперше поїдемо і ми з чоловіком. Він – практикувати українську, вивчаючи назви страв, а я – смакувати емігрантську любов до Батьківщини. І нехай все в українців буде добре! З Днем незалежності.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

21 08 2013 13:24
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ