CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Ти чесний? Ти – не злочинець?

Ти колись запитував себе, чи варто бути чесним, моральним, якщо ця чесність завжди має негативні наслідки? Не в тому сенсі, що тобі незручно або соромно. Негативні – у прямому сенсі, фізично і духовно болісні для твоїх рідних, які залежать від тебе.

Ти технічний фахівець або митець. Або, нехай, лікар (не бізнесмен, але просто лікар). Ти чесно живеш на зарплату. Навіть, якщо ти лікар престижного комерційного медичного закладу, і твоя зарплата 1500 баксів, ти зможеш забезпечити сім'ю з 5 чоловік мінімальними потребами? Про відпочинок та розваги не згадуємо. Безкоштовна медицина витягує з твоїх батьків пенсію, половину твого заробітку, і все одно, не покриває елементарних потреб. Ти, ніби рухаєшся уперед, затребуваний, але ти залежиш на 100% від обставин, ти у безвиході.

Але не варто себе тішити думкою про те, що тобі є чим пишатися, бо ти чесний і законослухняний. По-суті Ти – чиниш злочин проти своєї сім'ї. Бо якими словами ти поясниш дитині, що не можеш навіть купити їй цукерки, вилікувати її, не кажучи про те, що повноцінно годувати, дати освіту? Ти цинічний злочинець, якщо катуєш свою сім'ю скрутою, виправдовуючи свої злочини перед нею своїми якимось моральними принципами.

 

Але одного дня ти розумієш, що потрібно змінювати якість свого життя. Ти починаєш комерціалізуватися. Ти намагаєшся робити бізнес… Не так, що сплатив всі податки, і можеш жити спокійно… на лавочці… біля під'їзда. Чергова твоя сходинка у еволюції виживання – ти навчився красти. Не буквально, ти не одягаєш чорну маску, і під покровом ночі не проникаєш у чуже приміщення, вичищаючи цінності. Ти крадеш, не доплачуючи у бюджет. Це називається "оптимізувати оподаткування". В твоїй бухгалтерії відпрацьовані чорні схеми переводу у готівку. Твої клієнти отримують відкати. А інакше, кому потрібна твоя продукція (послуги тощо)? Ти даєш хабарі (інакше пакуй речі, ти порушив протипожежні інструкції, санітарну гігієну тощо).

І от, врешті-решт, ти стаєш успішною людиною. Тобі є, що втрачати. А можливо, твій бізнес вже готується прибрати до рук Сім'я.

Щоби врятуватися, ти переходиш на нову сходинку у еволюційному розвитку. Ти – опозиція. Ти використовуєш народні маси, як щит проти зовнішньої агресії. Твоя риторика суцільно складається з революційних гасел, а твоя мета нині – потрапити у парламент, аби звідти забезпечити собі недоторканість, дах і нові можливості.

І от, ти, ніби чесна, ніби порядна людина, інтелектуал, еволюціонував від простої, чесної людини до простого чесного депутата або чесного міністра. Твоя сім'я забезпечена, діти вчаться за кордоном, маєш нерухомість у Кончі-Заспі, ти огороджений високим парканом від інших чесних людей.

А далі... У що "чесне" ти еволюціонуєш завтра? 

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Facebook та Twitter. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

28 01 2013 11:02
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ