RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Святкування 1025 річниці Хрещення Київської Русі з московським "душком"

Останніми днями у ЗМІ все частіше обговорюється тема святкування 1025 річниці Хрещення Київської Русі. Проте святкування ризикує бути зіпсоване політикою. Тож, чи вкрадуть в українців їхнє свято?

Російська Федерація давно відома як плагіатор чужої історії. Починаючи від Катерини ІІ, російська влада видавала чужу історію за свою, і свято переконувала у цьому інших. Звичайно ж, найчастіше історію росіяни крали в своїх сусідів, бо наче і близько, і може видатись правдоподібним. Схожа ситуація виникла і зі святкуваннямХрещення Київської Русі. Ідея «Третього Риму», тобто ідея релігійної гегемонії Москви, як мінімум у Східній Європі, безперечно, для всіх, окрім Москви, сьогодні виглядає сміховинно, та все ж має свої неприємні наслідки.

Патріарший намісник Української православної церкви Київського Патріархату митрополит Єпіфаній (Думенко) в інтерв’ю «Україні молодій» висловлював свої думки щодо майбутніх святкувань : «Російські акценти у святкуванні робляться не на Києві, де відбулося Хрещення, а на Москві, якої тоді ще не існувало. Російська Православна Церква запрошує Предстоятелів православних Церков до білокам’яної. Програма складена так, щоб урочистості в Києві пройшли як другорядні після московських», - зазначив він.

Важко не погодитись з даним виловлюванням, адже, згідно слів самого Кіріла, святкування почнуться в Москві, в храмі Хреста Спасителя, куди запрошені усі представники помісних православних церков. А уже після цього усі поїдуть в Київ, проте столиця України стане лише проміжним етапом у святкуваннях, адже після цього святкування закінчаться в Мінську.

Проте московський патріарх вирішив піти ще далі і, коментуючи  значимість Хрещення Русі, сказав наступне: «Росія, тодішня Русь, вийшла з вузьких провінційних рамок і побачила перед собою зовсім інше буття, що особливим чином збагатило і країну, і кожну людину. І цей імпульс не загасає протягом 1025 років ".

Я в жодному разі не хочу підтримувати чи не підтримувати якусь конфесію, проте намагання перетворити Хрещення Київської Русі, хочу наголосити на слові «Київської», мала би викликати відповідну реакцію у наших політиків, які сьогодні настільки зайняті вирішенням історичних проблем на Волині, що забули відреагувати на нахабне перекручування історії. Як Росія могла бути тодішньою Руссю, якщо її тоді взагалі не було? Проте схоже ні нашу владу, ні опозицію ця проблема не цікавить.

І тут знову ж таки важко не погодитись з словами намісника Української православної церкви Київського Патріархату митрополита Єпіфанія (Думенка):  «Це свято Москва намагається використати у своїх геополітичних інтересах, але історичну правду перекрутити неможливо: князь Володимир хрестив Русь саме в Києві. Сподіваюся, що всім вистачить мудрості не дати Москві принизити Україну на її власному святі».

Справді, перебування Путіна, Кіріла та інших у Києві проїздом з Москви до Мінська – не що інше, як намагання показати усю провінційність України. Та, схоже, проблема також у даті святкування цієї Великої для України події, ну і для Росії також. Зокрема глава УГКЦ Верховний архієпископ Святослав (Шевчук) висловив деякі припущення щодо дати святкування Хрещення Київської Русі: «поєднання дня хрещення України-Руси з днем пам’яті святого рівноапостольного Володимира Великого є «московською традицією». Об’єднання цих двох подій відбулось в Російській імперії лише на 900-ліття святкування хрещення Руси — в 1888 році та мало на меті підкреслити державний характер релігії московського православ’я і претензії Москви на спадщину Київської Руси».

Нажаль в Україні поки немає чіткої позиції, щодо цього питання та, немає чіткої стратегії щодо відстоювання правдивості своєї історії. Проте чи не виглядатиме В. Путін зі своїм патріархом недолуго, намагаючись вказати місце України в Східноєвропейському регіоні, та чи потрібно українським урядовцям реагувати на ці примітивні витівки?

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

22 07 2013 11:26
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ