RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Соціальні вимоги і єднання Сходу і Заходу України або чого не вистачає Евромайдану?

Чого хочуть українці? У Євросоюз? У Митний союз? Просто вони хочуть жити добре. Тому й тягнуться до ЄС бо там люди живуть краще, ніж в Україні і в Росії. Простим українцям одних політичних вимог Евромайдана недостатньо. Та й незрозумілі вони багатьом. Тому і потрібні зрозумілі соціальні вимоги, виконання яких легко перевірити. Тих вимог, які вже втілені в Європі.

Високий рівень життя в європейських країнах характеризується високою заробітною платою. Звідси, і основна соціальна вимога підвищення заробітної плати , пенсій і стипендій в Україні. І не абстрактне , а конкретне. Підвищення в 2014 році до 2000 гривень прожиткового мінімуму , мінімальної зарплати , пенсій та стипендій. А в 2015 році - до 3000 гривень, в 2016 році - до 4000 гривень і так далі до європейського рівня. Підвищення в 2014 році зарплати військовим і міліціонерам, лікарям і вчителям, робітникам і інженерам та всім іншим категоріям працівників у 1,5 рази.

Встановлення на рівні закону європейського співвідношення мінімальної і максимальної зарплат та пенсій в межах 1:4, 1:5.  У Китаї законодавчо встановлено це співвідношення як 1:5. Експерти вважають , що це одна з головних причин їх стрімкого економічного зростання.

І мені відразу заперечать. Це популізм, в бюджеті на це немає грошей. Відповідаю, гроші є. Де вони ?

Перше джерело.  Встановлення європейської величини податків на прибуток великого бізнесу, корпорацій. У Європі на 4 євро зарплати припадає 1 євро прибутку , а в Україні це співвідношення приблизно 1:1. Але зарплату отримують мільйони людей, а прибуток тільки тисячі.

Друге джерело. Встановлення, як у Європі прогресивних ставок податку з фізичних осіб. Там багаті платять набагато більше, ніж в Україні .

Третє джерело. Зниження рівня корупції. Тільки при держзакупівлях чиновниками з бюджету розкрадаються десятки мільярдів доларів на протязі одного року. Зростання зарплат якраз, і буде критерієм боротьби з цим явищем не на словах, а на ділі.

Четверте джерело. Значне скорочення витрат на утримання держапарату. Крім великої економії це скорочення поліпшить бізнес -клімат в Україні . Відразу прийдеться скоротити кількість регуляторних актів, так як чиновників стане менше. Зменшиться кількість перевіряючих .

Наприклад, скажіть, навіщо Україні 450 народних депутатів, з їх великими зарплатами, пільгами і численними помічниками? Цілком достатньо 150 народних депутатів.

П'яте джерело. Економічні реформи, які призведуть до зростання іноземних інвестицій та, відповідно, до зростання ВВП.

Перші чотири джерела являються «тактичними» і швидко реалізуємими. Для цього потрібна лише політична воля влади. П'яте джерело - «стратегічне . Його результати будуть не швидкими, але великими і довготривалими .

Зростання заробітної плати - це не тільки підвищення добробуту народу, а й реальний і потужний критерій якості роботи уряду. Здійснює  він зростання зарплати до європейського рівня, значить він добре працює, якщо ж ні, то погано і його потрібно міняти на інший.

А тепер скажіть, це роз'єднає Україну на частини? Звичайно, ні. Навпаки, це зробить її згуртованою, як ніколи і перетворить українців на монолітну націю.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

21 12 2013 23:50
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ