RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Складати чи не складати? Що ж робити?

Неможливо не погодитися з заявами щодо масових фальсифікацій, які супроводжували останні "вибори" від самого прийняття закону про "вибори" й аж до сьогодні, коли ЦВК все ще "рахує" (правильніше б сказати "перераховує в деяких інтересах") голоси виборців. Неможливо тому, що факти - річ вперта і лізе в очі, навіть якщо їх і закрити. То що тепер?

"Опозиція" пропонує оголосити "вибори" недійсними, начебто готова відмовитися від своїх мандатів та піти на повторні "вибори". Але! Найголовніше запитання серед тих, що виникають у зв'язку з такою пропозицією, є таким: "за ЯКИМ законом проводити повторні вибори?". Можливих варіантів відповідей - лише два: або за тим самим, що є сьогодні, або за якимось іншим. Якщо за тим самим, то він, по-перше, не передбачає проведення повторних виборів у разі масової відмови від мандатів. По-друге, якщо те, що відбулося 28-го жовтня, сталося саме завдяки ТАКОМу закону, то який сенс проводити ще одну "гру" за тими самими "правилами"? Хіба фальсифікації кудись зникнуть? З чого б це? Отже, росхитати човна ТАКІ повторні вибори, мабуть, зможуть, але хіба це потрібно народу? Отже, якщо керуватися саме інтересами народу, а не когось, хто хотів би встановити в Україні жорстку диктатуру (розхитування човна до цього й веде), то немає жодного сенсу в повторних виборах, якщо проводити їх за нинішнім законом.

Таким чином, на наше запитання лишається лише другий варіант відповіді - повторні вибори потрібно проводити за якимось ІНШИМ законом. Але, стоп,- за ЯКИМ? За законом 2007-го року? А чому саме за ним? Чіткої відповіді, та й взагалі будь-якої відповіді, на це запитання ніхто поки що не дає, навіть і ті, хто пропагує саме таке "рішення" ("Спільна справа", наприклад). Можна, звісно, підозрювати агітаторів закону 2007-го року в чому завгодно, але один аргумент проти такого "рішення" є беззаперечним. Полягає той аргумент в тому, що "вибори" цілком за партійними списками - шлях до ще більшої БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОСТІ влади. Скільки можна повторювати, що відповідальність може бути (й буває) лише ПЕРСОНАЛЬНОЮ? Друге запитання щодо такого "рішення" (тобто повторні вибори на основі закону від 2007-го року) стосується того, що він НЕ Є чинним на сьогодні, а отже - ХТО поверне йому чинність? Нинішня Верховна Рада? Угу, розігналася...

Отже, бачимо, що й другий варіант відповіді, начебто, не підходить. А якщо точніше, то не підходять варіації цього варіанту, пов'язані з будь-яким законом з тих, що їх приймала Верховна Рада. Не підходять (об'єктивно!) тому, що системоутворюючий закон (закон про вибори) кожного разу приймала не вся спільнота людей, які й утворюють нашу Систему, а лише невеличка купка можновладців, які, звісно, завдяки закону про вибори намагаються знову й знову опинятися при владі! Хтось може щось заперечити, не белькочучи щось нерозбірливе?

Якщо так, то вихід з тієї ситуації, яка в нас на сьогодні склалася, з того глухого кутка, куди нас всіх запхало невгамовне бажання влади завжди залищатися у влади, є. Є такий вихід! Цей вихід полягає в негайному проведенні референдуму, на який потрібно б було винести щось на кшталт наступного:

1. Чи підтримуєте Ви механізми проведення всенародних референдумів в Україні та нової виборчої системи України, проекти яких опубліковано в № 123 газети "Якась газета” від 01.01.13 р.?

2. Чи вважаєте Ви за необхідне призупинити дію Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми в Україні” № 1286-ХІІ від 03.07.91 р., а також дію ст.ст. 72, 77, 80, 81, 90, 92, 103, 106, 156 та розділу ХІІІ діючої нині Конституції України?

3. Чи вважаєте Ви за необхідне призупинити дію Законів України "Про вибори Президента України” № 474-XIV від 05.03.99 р., "Про вибори народних депутатів України” № 4061-VI від 17.11.11 р. та "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” № 2487-VI від 10.07.10 р.?

4. Чи вважаєте Ви за необхідне висловити недовіру діючому нині Президенту України, народним депутатам України, депутатам місцевих рад та депутатам Верховної Ради Автономної республіки Крим й обрати нових Президента, народних депутатів України, депутатів місцевих рад та депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим у відповідності до нової виборчої системи України?

5. Чи підтримуєте Ви оголошення про те, що всі без виключення органи та структури нині діючої влади є тимчасово виконуючими свої обов'язки, неоперативні рішення якої є недійсними й виконанню не підлягають, а оперативні рішення є дійсними лише в випадку непротиріччя їх нині діючому законодавству та їх публікації у відповідних ЗМІ не пізніше 36 годин з моменту їх прийняття?

Якщо наша так звана опозиція хоча б трохи зацікавлена не лише у власному потраплянні до влади, але й переймається інтересами народу та Держави, то вона б:
- повинна припинити розмови щодо складання мандатів (повторні вибори все одно нічого не дадуть за нині діючих умов),
- домагатися будь-якими законними шляхами виявлення фактів фальсифікацій не лише в "проблемних" округах, а й по всій Україні,
- за наявності таких фактів домагатися притягнення винних до кримінальної відповідальності,
- у відповідних округах - перевиборів під подвійним контролем громадськості,
- й нарешті - невідкладно підготувати самим та/або запропонувати будь-кому підготовку нових законів про референдуми та про вибори в Україні,
- після того - разом з громадськістю підготувати та провести референдум з наведених вище питань і
- всеосяжні вибори всієї представницької влади на НОВІЙ основі, яка обов'язково повинна забезпечувати надання кандидатами ОБ'ЄКТИВНОЇ інформації про себе, а також - доступність цієї інформації усім бажаючим її подивитися.

Оце й буде вихід - легітимний та беззаперечний. Все інше - ГРА.

http://vocv.at.ua/news/sistema_diagnoz_recept/2011-11-10-93

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

06 11 2012 09:54
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ