RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Що нам вимагати від лідерів опозиції?

Зараз протестний потенціал народу - на піку. Тому треба на нього передусім й орієнтуватися
Значить так, друзі. Появилися нові дані, тверезі думки і зараз все виглядає наступним чином. Крім тиску на владу, треба тиснути на опозицію. Наразі з того, що знаю я, в них самих немає чіткого плану, а що головне - довіри один до одного. От і ходять як триголовий змій вкупі. Що нам від них вимагати:
Що нам вимагати від лідерів опозиції? Фото: byut.com.ua

1. Єдиного лідера, який візьме на себе всю відповідальність, аж до можливих репресій проти нього чи його бізнесу. Ймовірно, що саме цей лідер стане наступним президентом. Байдуже, хто це буде: Кличко, Порошенко, Тягнибок, Яценюк, Руслана, Положинський... Чисто психологічно, треба мати одного лідера. Йому підпорядковуватися, його уповноважувати. Бо поки ми на Майдані думаємо про виживання, вони думають про свої рейтинги і в світлі цього діють і говорять.

2. Домовлятися з народом, а не з владою чи олігархами. Зараз протестний потенціал народу - на піку. Тому треба на нього передусім й орієнтуватися. Ви гадаєте, чому політики так рідко появляються з людьми? Все перемовини, сценарії, гарантії (передусім, їхньому бізнесу та політсилам). Треба виходити з того, що опозиційні лідери так і не стали народними трибунами. Вони більше дослухаються до своїх політтехнологів і спонсорів партій, ніж до нас. А в кінцевому результаті можемо програти ми всі.

3.Формат домовляння з народом може бути різний, але в його основі має лежати постійна комунікація. Всі без винятку депутати від опозиції мають не менше 5-6 годин на добу провести на Майдані серед людей. Нам холодно, ми перебуваємо під загрозою деморалізації, тому людей необхідно чимось зайняти. Можна наприклад, оголосити флеш-моб з прибирання: кожен у радіусі 1 м від нього збирає сміття і викидає у смітники. Далі - польові дискусійні групи. Депутати, політологи, бізнесмени, журналісти (всі з бейджами) виходять на Майдан "в народ", формують довкола себе невеликі групи і дискутують. Саме в таких польових групах можуть народжуватися нові ідеї, а головне - це зайнятість і відчуття причетності до процесу. Зараз цього бракує.

4. Захист і взаємопідтримка. Кожен учасник Майдану має розуміти, що він під захистом. Звичайно, це все умовно, але політики повинні винести урок з арешту хлопців, побитих Беркутом. Такі речі легше попередити, тим паче, що ресурс для цього є і краще масу протестувальників спрямувати на визволення жертв репресій, ніж на блокування прожньої АП. Різні групи взаєимодопомоги мають існувати всюди, особливо - на Сході України, де репресії можуть бути найбільшими.

5. Політикам раз і назавжди треба запам'ятати: ваші регіональні осередки і виборчі штаби відтепер перестають бути бізнес-проектами для ваших родичів і наближених! Там мають бути ідейні професіонали! А не ті, хто формує завищений бюджет для центрального штабу, отримує гроші і їх на місці дерибанить. Тому у ваших же інтересах, очистіть місцеві осоередки і штаби від "заробітчан" та іншого баласту.

Оригінал: facebook.com/v.khitsyak

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

04 12 2013 11:36
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ
No articles
СТАТТІ