RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Про утворення ВГО "Майдан", львівський політикум та побиття журналіста

У четвер, 26 грудня у приміщенні сесійної зали Львівської обласної ради вже вдруге відбувались збори ініціативної групи по створенню ВГО «Майдан» (ще називають НО «Майдан», ВО «Майдан» і хто як собі надумає…)
     У президії, напевно на правах «хазяїна» розмістився голова обласної ради Петро Колодій (ВО «Свобода»), який при спробі одноосібно надавати та позбавляти слова для виступу,  учасниками зібрання був усунений від самовиконанння обов’язків головуючого і  йому на заміну одноголосно обрали екс ректора ЛНУ ім. Івана Франка – Івана Вакарчука.

 Як говорять у народі «революцію роблять романтики, а користає – «Сволота». Так і виглядали збори ініціативної громадськості Львівщини. Не прихованим поглядом було видно намагання місцевими представниками однієї із опозиційних  ради кальних партій у «регіоналівський» спосіб «осідлати» громадянський рух на Львівщині. Навіть у самій назві, ними запропонованій, ВО «Майдан» (всеукраїнське об’єднання), співзвучне із особистою назвою однієї із цих опозиційних партій.

       Відсутність управлінського досвіду у більшості із присутніх, брак організаційних здібностей та навиків, зачасто сліпа віра, а не розуміння справи, яка була ініційована на «Майдані», слабка колективна спроможність, інколи уперередженість та несуттєві міжусобні чвари у студентському середовищі і особиста недовіра між учасниками, уміло була використана «досвідченими» партійними функціонерами для того, щоб таки, ніяких рішень не було прийнято та щоб «поховати» будь які слушні та аргументовані  ініціативи.

    Хоча, ще офіційно не створено ВГО «Майдан», та, окремими «ультра» партійними функціонерами були спроби ініціювати створення керівного органу - Ради Майдану на Львівщині, напевно для того, щоб узурпувавши їх, виступати від імені громадськості. Також за їх задумом, на обласному рівні був придуманий «політичний корупційний» квотний механізм представництва у Раді «Майдану». Але ж це абсурд, ділити шкіру ведмедя, якого ще нема.  У свою чергу, громадськість ініціювала сворення ініціативної групи на обласному рівні для організації формування структур ВГО «Майдану» на місцях. Нажаль, не домовлено і по основних статутних принципах формування всеукраїнської громадської організації «Майдан».

       Недовіра до партійних функціонерів у присутніх викликана напевно тим, що вся партійна система в Україні практично кишить "бандитськими угруповуваннями" і в більшості фінансується «брудними» грошима, а коріння цієї системи тут на місцях. Адже явне не сховаєш від людських очей.  Нездатність партійних функціонерів очевидна. Ні один чиновник не хоче системних змін. Вони влаштувались. Політики, народний громадянський протест перетворили на міжусобний політичний бунт. Тут своє слово мають сказати громадські лідери. Не боятись висловлювати свою позицію - шлях до перемоги над узурпованим режимом політичних партій.

    В більшості фахових виступів, зводилась думка до наступного, що основними Статутними принципами повинні бути:  Членство в ВГО «Майдан» - індивідуально - фізичні особи; Устрій ВГО «Майдан» - адміністративно-територіальний; Формування структури ВГО «Майдан» - «з низу догори» на основі добровільності; самоврядності; вільного вибору території діяльності; рівності перед законом; відсутності майнового інтересу їх членів (учасників); прозорості, відкритості та публічності. Було запропоновано для підготовки створення ВГО «Майдан» створити на «Майданах» оргкомітети з числа авторитетних громадських особистостей для організації роботи із реєстрації місцевих організацій, організації  установчих зборів первинних організацій, та їх проведення і обраня керівних органів, а самі члени оргкомітетів мали б позбавлятися права на входження в склад керівних органів першого складу місцевих організацій ВГО «Майдан». Так є законно, прозоро і суспільно необхідно. Адже основне завдання ВГО «Майдан» - це створення масового всеукраїнського громадянського руху, який, в тому числі,  має на меті підготувати нову українську суспільноактивну свідому еліту для конкуренції з політично нездатною  номенклатурою політичних партій.

  Також не обійшлось і без прикрих інцидентів. Перед початком  громадських баталій у сесійній залі у приміщенні Львівської обласної ради, депутат облради  від ВО «Свобода» Йосиф Ситник, під час суперечки, напав на автора та ведучого програми журналістських розслідувань «Народний контроль», генерального директора медіахолдингу ZIK Дмитра Добродомова.  

«Ми зустрілися у вбиральні і депутат Ситник накинувся на мене зі словами «Ах це ти! Давно хотів тобі…», та вдарив у обличчя», - описує інцидент Дмитро Добродомов.

   Дмитро Добродомов завив, що не розуміє мотивів такої поведінки Йосифа Ситника, оскільки бачив його другий раз в житті. Гендиректор ZIKу написав відповідну заяву в міліцію, а його канал виступив зі зверненням до правоохоронних органів з проханням забезпечити прозоре та об’єктивне розслідування.

     У свою чергу прес-служба ВО «Свобода» опублікувала на своєму офіційному сайті повідомлення, в якому спростовує інформацію про напад Ситника на Добродомова.

     За словами свободівця, конфлікт між ним і директором ZIKу мав місце, проте його розповідь відрізняється від свідчень Добродомова.

      «Добродомов підійшов до мене привітатися. Я ж попросив його спершу вибачитися за матюки, які пролунали від нього на мою адресу 24 листопада 2013 року на сцені львівського Евромайдану. Він попросив мене відійти поговорити в туалеті. Коли ми опинилися наодинці, він знову почав нецензурно лаятися. Я йому сказав таке: “Дмитро – ти не чоловік, з тобою немає про що розмовляти”, і вийшов. Він вибіг за мною і продовжував кричати. Я пішов у протилежному напрямку» – розповідає Йосиф Ситник.

«Всеукраїнське об’єднання «Свобода» обурене спробами провокацій, які намагається реалізувати генеральний директор телеканалу «ЗІК», екс-кандидат у народні депутати України, один із засновників громадської організації «Народний контроль» Дмитро Добродомов. Вважаємо, що застосовувати такі методи самопіару і політичної боротьби – гидко і ницо. Це аморально і низько, ба більше, непродумано. Звинувачувати в побитті заступника завідувача кафедри менеджменту персоналу та адміністрування НУ «Львівська політехніка», кандидата наук, доцента Йосифа Ситника – щонайменше безглуздо. Вимагаємо від Дмитра Добродомова публічних вибачень та негайного спростування брехливої інформації», - сказано в заяві.

   Але насправді, такий інцидент рукоприкладства до журналіста мав все таки місце.  І почерк опозиційних партійних функціонерів, які при владі на Львівщині, як і у провладних у Києві, не зважаючи на партійність – єдиний, це розмахування кулаками. Побиття відомого журналіста, який у сфері журналістики України, практично зробив переворот у свідомості відповідальності журналіста перед суспільством,  це ганьба для Львівщини, колиски української демократії.  Мотиву «застосовувати такі методи самопіару і політичної боротьби» у Дмитра Добродомова, на нашу думку нема, він достатньо відомий у журналістських колах та авторитетний у суспільстві, на відміну від депутата Львівської облради Йосифа Ситника. А заяви прес-служби ВО«Свобода» «… гидко і ницо. Це аморально і низько», можна безапеляційно використати до них самих  у всіх випадках, які  стосуються їхньої позиції, що до журналістів, про факти, до яких причетні члени ВО «Свобода». Нажаль, почерк «сили» представників ВО «Свобода» іде в ногу із почерком фізичних розправ із нашими колегами журналістами, чинним режимом. А хто наступний?

     Це не вперше озвучує прес-служба ВО «Свобода», такі «одіозні виправдальні» заяви партійних функціонерів партії, які прославились своїм «неадекватним» ставленням до журналістів, які мають громадянську позицію та говорять суспільству правду, не зважаючи на партійну приналежність. Але факт залишається фактом.

      Медіахолдинг ZIK рішуче засудив поведінку депутата Львівської обласної ради та  звернувся із закликом до керівництва ВО «Свобода» відреагувати на ганебний вчинок свого колеги. До цього осуду і приєднується редакційний колектив «Газета для Вас» та ГО «РФР «Городоччина» і бере на себе солідарну відповідальність висвітлювати ганебну поведінку будь яких партійних функціонерів у своєму ЗМІ.

    У редакції «Газета для Вас» також викликає занепокоєння той факт, що Львівський обласний обранець дозволив собі застосувати фізичне насилля до журналіста і навіть не побоявся зробити це у будівлі облради. Ми вважаємо, що це було спрямовано на зрив засідання громадськості Львівщини у контексті останніх політичних подій в нашій державі та створення ВГО «Майдан».

   Галицький райвідділ міліції міста Львова 26 грудня розпочав досудове розслідування, за фактом  відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 171 ККУкраїни (перешкоджання професійній діяльності журналістів).

    Саме тому, напевно, громадськість дистанціюється від такого роду «опальних» тимчасових політиків, які по суті являються «вальтами» у «тасованій колоді» українського політикуму, які хочуть прийти на зміну «козирним тузам». Адже суспільство вимагає системних змін та реформ, а не зміну одних провладних політично нездатних осіб на інших, політично корумпованих і неосвідчених в державному управлінні делітантів.

   Ми віримо, що громадськості Львівщини, таки вдастся самоорганізуватись та відстояти своє право на гідне життя та збудувати соціально справедливу державу. Слава нескореним!

           

                                                                                                                                                                                     Андрій Хома.

 

 

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

31 12 2013 11:13
ТЕГИ:
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ