RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Повернути келії-пам’ятки монастирю Св. Івана Хрестителя в с. Краснопуща треба ще до зими

Рішення Тернопільської обласної ради від 17.06.2014 року щодо повернення монастирю Св. Івана Хрестителя в с. Краснопуща Тернопільської області приміщень-пам’яток не виконується – релігійна громада не може належно доглядати за пам’яткою архітектури через те, що в колишніх келіях проживають пацієнти психоневрологічного будинку-інтернату, яких досі не перевели до спеціалізованого медичного закладу.

 Рішення Тернопільської обласної ради від 17.06.2014 року щодо повернення монастирю Св. Івана Хрестителя в с. Краснопуща Тернопільської області приміщень-пам’яток  не виконується – релігійна громада не може належно доглядати за пам’яткою архітектури через те, що в колишніх келіях проживають пацієнти психоневрологічного будинку-інтернату, яких досі не перевели до спеціалізованого медичного закладу.

До мене надійшло звернення ігумена монастиря св. Івана Хрестителя с. Краснопуща Бережанського району Тернопільської області о. Стефана Романика стосовно повернення у власність приміщень монастиря оо. Василіан в с. Краснопуща.

Як повідомлялося, після нашої спільної тривалої боротьби, історичне приміщення - колишні келії, а нині житловий корпус № 1, який належав Бережанському психоневрологічному будинку-інтернату - мало бути передане до власності Василіянського монастиря святого Івана Хрестителя провінції найсвятішого Спасителя Української греко-католицької церкви у відповідності до рішення Тернопільської обласної ради  №1712 та Акту прийому-передачі від 05.08.2014 р.

Проте на даному етапі все призупинилось і подальше повернення культової споруди власнику затримується з незрозумілих причин, що призводить до історичної несправедливості та порушення збереження культурної і релігійної спадщини українського народу.

Передати приміщення у власність монастиря потрібно до зими, бо в ньому потрібно встигнути зробити ремонтні роботи (адже їх не можна буде робити у зимовий час). Тому процес переселення пацієнтів з приміщення колишніх келій до спеціалізованої медичної установи треба прискорити.

Звернувся до голови Тернопільської обласної ради з проханням надати доручення відповідним службам розглянути зазначене звернення та позитивно і реально вирішити питання щодо повернення приміщень монастиря оо. Василіан в с. Краснопуща Бережанського району Тернопільської області у власність Монастиря Отців Василіан Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні УГКЦ.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

28 10 2014 11:26
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ