RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Політичний "цугцванг" для Юлії Тимошенко

Опозиція в коаліції, або політичний шпагат для Юлії Тимошенко
Політичний "цугцванг" для Юлії Тимошенко Юлія Тимошенко. Фото: batkivshchyna.com.ua

Сьогодні Народний Фронт з вуст народного депутата Антона Геращенко запропонував Юлії Тимошенко очолити НКРЕКП (орган, який встановлює тарифи на енергоносії). Таке рішення було одноголосно прийнято на засіданні фракції партії Народний Фронт під час обговорення питання про те, як  знизити тарифи на комунальні послуги для населення. Премєр-міністр, запрошений на засідання фракції, підтримав таку ініціативу і сказав, що готовий буде підписати всі необхідні документи та буде переконувати в цьому Президента України – Петра Порошенко. За словами Антона Геращенко «в Україні ніхто краще Юлії Тимошенко не вміє вирішувати газові питання. Тому всі таланти Юлії Володимирівни повинні бути використані не на шкоду, а на благо простим українцям».

Очевидно, що дану тему педалюють усі, особливо політики, щоб отримати політичні (рейтингові) дивіденди. Дана тема (тарифів на ЖКГ) є досить актуальною, справедливою, а отже і  - популістичною для таких політиків.  Оскільки Юлія Тимошенко та її ВО «Батьківщина» особливо взяли на озброєння цю тему і зазначають що вона «доб’ється зниження тарифів на комунальні послуги вдвічі», то дана пропозиція від урядової фракції та самого Прем’єр-міністра щодо очолення нею Нацкомісії (НКРЕКП) є закономірною. Тобто, на відміну від голови уряду, Юлія Тимошенко показує, що знає рецепт зниження ціни на енергоносії вдвічі. Оскільки ВО «Батьківщина» входить у правлячу коаліцію депутатських фракцій у парламенті, а така коаліція сформувала уряд, то вся коаліція відповідальна як за прийняття політичних рішень, так і за виконавчу владу. А отже і ВО «Батьківщина», та сама Юлія Тимошенко відповідальна за підняття тарифів, які вона знає як знизити вдвічі. Тобто, вона знає як знизити тарифи вдвічі і мовчить? Тому, Прем’єр-міністр буде педалювати питання щодо призначення Юлії Тимошенко Президентом України на посаді Національній комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Чекаємо від неї відповіді...

Якщо ж Юлія Тимошенко погодиться на таку пропозицію (очолити НКРЕКП), то втратить мандат народного депутата і явно не вирішить цю проблему на цій посаді, а також втратить рейтинг. Якщо ж вона не погодиться, то буде їй уроком за такий опозиційний популізм в рамках правлячої коаліції, і також втратить свій рейтинг.

Тобто, Тимошенко знаходиться у ситуації т. зв. політичного «цугцвангу» (положення в шахах, коли будь-який хід гравця веде до погіршення його позиції). Чиста політика! 
Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

19 05 2015 20:40
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ