RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Політичний колобок

Як партія "ВОЛЯ" перехитрила всіх навіть самих себе?
Нова Верховна Рада вже прославилась першими розколами. Партія, яка була частиною "Самопомочі", визнала роботу зі своїми колегами "незадовільною" та вирішила утворити в парламенті окрему фракцію. Які причини таких політичних маневрів та від кого "ВОЛЯ" не зможе/гла втекти?
Політичний колобок Фото: LB.ua

"ВОЛЯ" – партія, яка утворилася після Майдану. В ній "ті, хто зупиняв незаконні забудови, виступав проти сутенерів у суддівських мантіях", а також колись громадські активісти, а тепер політики Єгор Соболєв, Юрій Дерев’янко та інші. Вони пішли у ВР, щоб поводитись там так, як вони того хотіли, коли були б виборцями. Та поствиборчий скандал поставив хрест на цьому гаслі та першій передвиборчій обіцянці, яку "ВОЛЯ" провалила. Кому на руку цей маневр колобка?

Передісторія

"ВОЛЯ" звинуватила "Самопоміч" в порушенні домовленостей, а саме "не підтримку узгоджених мажоритарних кандидатів на окремих округах і невідповідність люстраційним і морально-етичним критеріям деяких активістів та членів об’єднання". Цю заяву оприлюднили на з’їзді партії другого листопада.

З самого початку ця історія почала пахнути тушками. Головне питання – навіщо заявляти про ці "порушення" після виборів, коли стало відомо, що "Самопоміч" проходить до парламенту? Один з лідерів "розкольників" Юрій Дерев’янко сказав, що до виборів публічно говорити про ці порушення було неправильно.

Він каже, що партія вирішила заплющити очі на те, що "Самопоміч" вирішувала все в односторонньому порядку. Проте депутат додає, що всі члени "ВОЛІ" будуть у фракції "Самопоміч". "Наші партійці будуть у фракції "Самопоміч", так як і говорили. Це не руйнування, це питання політичної відповідальності", – додав депутат. Виглядає так, що Дерев’янко і Ко ввійшли до "Самопомочі" лише через "нардепівські" квитки. Бо перебувати у раді в складі партії з якою ти туди пройшов – це вимога закону, а не питання руйнування. Юрій Дерев’янко сказав, що партія провадитиме свою діяльність згідно з рішенням Ради партії. Та хто такий Юрій Дерев’янко і члени Ради партії?

Скандал

Хвиля бруду, яка накрила обидві партії після заяви про створення міжфракційної групи у парламенті зашкалила. Кандидат від "ВОЛІ" по 26 виборчому округу Таміла Ульянова сказала, що "мала особистий досвід спілкування із представниками "Самопомочі". У нас попросили гроші за "вхід", вказавши що ми потрапили до списку безкоштовно".

Один із засновників "ВОЛІ" Єгор Соболєв, який після скандалу вийшов з партії, вилив повне відро звинувачень вже на адресу Дерев’янка. Він сказав, що останній – дуже талановитий шахрай, за яким стоїть величезне угруповання з викачування грошей платників податків. Єгор Соболєв додав, що рішення про вихід із "Самопомочі" на так званому Національному з’їзді партії партії приймали "мертві душі", а саме юристи Дерев’янка та 12 невідомих нікому осіб з Івано-Франківська.

Та на цьому історія не закінчилася. Окрім Соболєва рішення вийти з партії "ВОЛЯ" також ухвалили інші кандидати в нардепи від Об’єднання "Самопоміч" – Вікторія Войцицька та Павло Костенко. Пізніше на з’їзді партії "ВОЛЯ" було ухвалено рішення з вимогою до Єгора Соболєва, Вікторії Войцицької та Павла Костенка відмовитися від отримання мандатів депутата Верховної Ради.

"Ми вимагаємо, щоб вони звернулися до Центральної виборчої комісії із заявою про відмову від отримання мандата народного депутата", – наголошується в попередньому варіанті рішення.

Маневри

Ця історія цікава ще й тим, що "Самопоміч" знала кого бере у свої лави. Юрій Дерев’янко у 2013 році був замішаний у скандалі в Міністерстві юстиції. Тоді компанії "Арт-мастер" і "3-Т" ( власниками яких є Дерев’янко та член ПР Василь Гуреєв) створили програмне забезпечення щодо ведення державних реєстрів.

Особливістю було те, що в її роботу можна було постійно втручатись та завантажувати на окремий сервер інформацію. Це шахрайство з витягуванням конфіденційної інформації про правові відносини громадян. Очевидно, що "Самопоміч" бачила кого брала у свої ряди, тому її публічне здивування щодо дій "ВОЛІ" таке ж комічне, як заяви останньої щодо "порушень домовленостей" і "вихід з об’єднання" після результатів виборів.

Юрій Дерев’янко і Ко здійснили прекрасний маневр, щоб пройти у ВР та залишитись в дамках. Але історія з колобком показує, що завжди знайдеться хитріший. Питання лиш у тому, коли ми побачимо слід тої лисиці, яка перехитрила колобка "ВОЛІ"?

Ярослав Назар

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

13 12 2014 08:07
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ