RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Понтифікат Бенедикта XVI: прагнення миру і голосні скандали

Чим запам'ятається світові Папа Римський
За період свого понтифікату Бенедикт XVI видав 3 енцикліки, які є його головними теологічними роботами. Папа завжди закликав до миру і любові між усіма народами і релігіями. Втім, визначальним епізодом папства Бенедикта XVI можуть стати кілька неприємних скандалів, які переслідували його відразу після сходження на престол.
Понтифікат Бенедикта XVI: прагнення миру і голосні скандали Папа Римський Бенедикт 16. Фото: stjosephs-birtley.co.uk

1. Гнів ісламського світу

Один з перших скандалів, у яких фігурує Папа Римський Бенедикт XVI, пов'язаний з науковою лекцією, з якою він виступив у Ренегсбурзькому університеті 12 вересня 2006 року. Папа говорив про історичні і філософські відмінності між християнством та ісламом, а також про зв'язок між насильством і вірою.

У своєму виступі Понтифік процитував слова візантійського імператора XIV століття Мануїла II Палеолога, якому доводилося воювати з Османською імперією. У листуванні з мусульманським богословом Мануїл II заявив: "Покажіть мені, що нового приніс Мухаммед, і ви знайдете злі і нелюдяні речі, такі, як накази мечем нести віру, яку він проповідував". Бенедикт XVI двічі наголосив, що він лише цитує слова візантійського монаха, і додав, що насильство "несумісне з природою Бога і природою душі".

Такі критичні зауваження у бік ісламу викликали гнівну реакцію мусульманських лідерів по всьому світу. Від Ватикану вимагали публічних вибачень і пояснень.

2. Удар по авторитету Католицької церкви

Фото: pope-ratz.blogspot.com

Другий великий скандал розгорівся у березні 2010 року. Тоді світові ЗМІ почали публікувати матеріали про те, що Ватикан був причетний до приховування злочинів священиків-педофілів у Баварії та США. У 2009 році були викриті випадки педофілії серед ірландських священиків. У тому ж році була опублікована доповідь, в якій керівництво ірландської католицької церкви критикували за спроби приховати сотні випадків спокушання малолітніх священиками ще на початку 1970-их років.

20 березня вперше в історії папства Бенедикт XVI випустив пастирське послання до "католиків Ірландії". Понтифік заявив, що священики-педофіли "зрадили довіру безневинних молодих людей і їхніх батьків", і "повинні відповісти за це перед Всемогутнім Богом і перед законом у порядку, встановленому судом".

Папа звинуватив священиків у нанесенні "величезної шкоди жертвам", а також "Церкві та суспільному сприйняттю священства та релігійного життя". Понтифік заявив, що послання "сприятиме процесу покаяння, оздоровлення та оновлення".

3. Папа проти презервативів

Фото: telegraph.co.uk

Відразу після цього скандалу Бенедикт XVI накликав на себе чергову порцію критики. Причиною стала скандальна заява Папи під час турне країнами Африки: він заявив, що презервативи не допомогають у боротьбі з поширенням ВІЛ/СНІДу.

"СНІД не можна подолати за допомогою презервативів. Навпаки, вони лише погіршують проблему", - сказав Понтифік.

На думку Бенедикта XVI, єдиним шляхом боротьби із вірусом імунодефіциту є "духовне і людське оновлення".

Європейська преса і громадські організації підняли з цього приводу гучний скандал, однак Понтифік не змінив свою думку.

4. Шпигунський скандал

Бенедикт XVI і Паоло Габріеле. Фото: AFP

У 2012 році теж не обійшлося без кризових ситуацій. У жовтні колишнього камердинера Папи Римського Паоло Габріеле визнали винним у крадіжці секретних документів Понтифіка. Він отримав покарання у вигляді позбавлення волі на півтора роки.

За словами самого горе-камердинера, протягом кількох років він брав секретні документи, але робив це без злого наміру. Він сказав, що повідомив секретну інформацію журналістові для того, аби "вивести на чисту воду" те, що він вважав корупцією у самому серці католицької церкви.

Документи, які викрав Габріеле, в травні у своїй книзі оприлюднив італійський журналіст Джанлуїджі Нуцці. До оприлюдненої інформації потрапило приватне листування вищих посадовців Ватикану, яке свідчить про масштаби корупції та запеклу боротьбу за владу.

Однак, у грудні Бенедикт XVI ухвалив рішення про помилування від півторарічного позбавлення волі Паоло Габріеле.

5. "Боже, подаруй мир Святій Землі, Близькому Сходу, усій людській сім'ї"

Фото: АFP

На тлі усіх згаданих скандалів майже непоміченими залишились заклики Бенедикта XVI до миру і міжконфесійного порозуміння.

"Бог Авраама, Ісака та Якова, почуй плач стражденних, наляканих, знедолених. Пошли мир Святій Землі, Близькому Сходу, усій людській сім'ї, направ серця тих, хто звертається до твого імені, на смиренний шлях справедливості та співчуття", - молився Папа Римський біля Стіни Плачу у травні 2011 року.

Бенедикт XVI прагнув також покращити відносини з мусульманським світом. У листопаді 2011 року він відвідав одну з найбільш відомих мечетей Туреччини - Голубу мечеть, де  поклонився у бік Мекки на знак поваги до мусульманської святині.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

11 02 2013 16:43
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ
No articles
СТАТТІ