ПОЛІТИКА БЛОГИ

Опозиція здала Майдан

Учорашнім голосуванням за закон, який передбачає звільнення від відповідальності всіх "учасників масових заходів" опозиціонери навіть не натякнули, а відкрито сказали людям: можете розходитися, ми вже все вирішили.

Закон складається із п'ятьох простих статей, які і трактувати особливо не треба: 

Стаття 1. Звільнити від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту та масових заходів щодо їхніх дій і рішень у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності цим Законом.

Стаття 2. Всі кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень, відкриті з приводу подій, визначених статтею 1 цього Закону, підлягають закриттю.

Стаття 3. Нові кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень не можуть бути відкриті з приводу подій, визначених статтею 1 цього Закону.

Стаття 4. Особи, притягнуті до кримінальної відповідальності, відповідальності за адміністративні правопорушення з приводу подій, визначених статтею 1 цього Закону, підлягають звільненню від відповідальності та визнаються такими, що не мають судимості, відповідальності за адміністративні правопорушення. Уповноваженим органам прийняти рішення, що випливають з цього Закону, протягом 10 днів з дня набрання чинності цим Закону.

Стаття 5. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Одним голосуванням опозиція звільнила від відповідальності та закрила кримінальні провадження проти побитих беркутівцями людей та самих беркутівців, які нещадно били людей. 

Разом з тим міліціонерам і мирним мітингарям, які постраждали від них на законодавчому рівні забезпечили алібі від відкриття кримінальних справ у майбутньому. Тобто ті, хто бив людей можуть почуватися спокійно - вони назавжди залишаться безкарними і можуть повторювати свої "подвиги" далі. Після подій на Євромайдані у ніч на 30 та 10 грудня репутація міліціонерів, які брали участь у зачистці Майдану залишиться бездоганною. 

Ще одним абсурдом є встановлений у законі термін його дії - від 21 листопада до дня опублікування. Це означає, що після того, як документ надрукує "Урядовий кур'єр" на Майдан Незалежності під приводом встановлення ялинки виходить "Беркут" і змітає всіх ще жорстокіше аніж минулого разу. Звичайно, люди будуть оборонятися. А потім за це проти майданівців відкриють кримінальні справи і дадуть реальні терміни. Як врятувати людей від в'язниці у такому випадку? Знову закон приймати?

Відповідь проста: закону не буде, як і лідерів опозиції на Майдані. Для них Майдан після цього закону перестав існувати. Прийняття цього закону та злагоджене голосування за бюджет у Верховній Раді показали, що справжню опозиційність трьох партій парламентської меншості.

Що маємо у підсумку? Невинних людей, яких спершу побили, потім порушили проти них кримінальні справи з одного боку і тих, хто бив цих людей. Одні мирним способом вимагали кращого майбутнього у владі, інші виконали злочинний наказ побити людей. Депутати милосердно вирішили, що і ті, і інші винуваті, але їх можна пробачити. А ще можна пробачити Дмитра Корчинського, який також був учасником акцій і якого встигли навіть в міжнародний розшук оголосити.

Зрозуміло, що ні Олександра Попова, ні Володимира Сівковича, ні Андрія Клюєва ніхто карати не буде. Зі згоди опозиції їм прощено їхні гріхи.

Давно було видно, що опозиція не знає, що робити із людьми на Майдані. Вони обрали найгірший метод - негласного зливу.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Facebook та Twitter. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

20 12 2013 08:31
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ