RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Олімпіада в Сочі заважає Путіну відкритись для України

Лише загроза демаршу європейців з Олімпіади стримує офіційний Кремль від розгортання масової кампанії втручання у події в Україні
Олімпіада у російському Сочі, яка розпочнеться уже в найближчу п’ятницю, судячи з усього, стане символом відносного невтручання, Росії у перебіг політичного протистояння в Україні.
Олімпіада в Сочі заважає Путіну відкритись для України Володимир Путін. Фото: AFP

Залучивши значні матеріальні потуги (за різними оцінками "Путінська олімпіада" вже обійшлась бюджету Росії у майже 50 млрд вічнозелених $), а також суспільно-політичні поступки (звільнення Ходорковського, учасниць Pussy Riot, численні заяви на найвищому рівні про толерування інтересів представників ЛГБТ-спільнот, формальні "дозволи" на мирні протести у "спеціально відвединих для цього місцях" на околицях міст) навряд чи заохотять очільникам Білокам'яної ризикувати непродуманою політикою, щодо України.

Хоч і зрозуміло, що в грі за Україну – ставки значно вищі, ніж Олімпіада.

Мова іде не про дипломатичні ляпаси, які може отримати Москва, а про політику "хто більше витримає і у кого раніше здадуть нерви".

Демарш європейських лідерів, який початково пов'язували з обмеженням прав ЛГБТ-спільнот у Росії, досить плавно і спрямовано переростає у політику демаршу супроти Росії, виключно через її позицію щодо України. У Європі ще добре пам'ятають, що фактично завдяки діям Москви Україна призупинила ратифікацію угоди про асоціацію. А можливі подальші кроки Кремля, змусять європейських політиків діяти більш рішуче, якщо іне у відношенні стосовно Росії то щодо представників українського політичного істеблішменту - це точно.

Та й Олімпіада, з якої їдуть учасники, ще під час того як вона триває, погодьтесь, – це навіть не бойкот 1980 – го.

Очевидно, що йти на якісь кардинальні кроки офіційний Кремль не буде, а у випадку занадто великої активності європейців в українському питанні, обмежиться офіційними заявами глави МЗС Лаврова, "про втручання країн ЄС у внутрішні справи незалежної України".

Безсумнівним є також і те, що олімпійське торжество супроводжуватиметься низкою "зустрічей без краваток" у форматі "Путін - Янукович", Путін - Янукович - представник ЄС, чи лідер європейської держави" для обговорення ситуація в Україні.

Впродовж часу російської олімпіади монолітною залишатиметься позиція Партії регіонів у парламенті. Підтримані спікером Рибаком (регіонали, очевидно, отямилися від останніх подій в країні, отримали команду проявити політичну витримку та згуртувались). Їхня тактика буде таою ж як і останні декілька днів. "Вони обговорюватимуть доцільність обговорення проведення обговорення можливо Конституції, можливо амністії, можливо ще чогось".

І сама ПР разом із Віктором Януковичем очікують якогось підкріплення з боку Росії, а тому принаймні до закінчення Оліпіади в Сочі вони до кардинальних кроків не готові.

Заява парламенту Криму про можливість звернення за економічною, або навіть військовою допомогою і захистом до Росії на тлі самої Росії "тихо-мирно пережити місяць олімпіади" виглядає не інакше як озвучення мрій місцевих комсомольців.

Значно небезпечнішими можна вважати заяви політичних маргіналів Росії, зокрема Володимира Жириновського, які стверджують, що лише очікують закінчення Олімпіади в Сочі для того, щоб надати повноцінну допомогу Януковичу (не секрет, що Кремль завжди використовував політичних блазнів, для озвучення свої політичних амбіцій).

Останньою гучною заявою стало інтерв'ю радника Путіна з питань українського вектору зовнішньої політики Сергія Глазьєва, у якому він переконує у доцільності застосування владою сили щодо демонстрантів та федеративного устрою України. Також він вважає доцільним втручання Росії у ситуацію в Україні посилаючись при цьому на положення Будапештського меморандуму.

Такими месиджами Кремль "промацує" реакцію в середовищі української опозиції та європейських представників. Також. не виключено, що такі заяви  - є неофіційними месиджами Януковичу з повідомленням про те, на що готова піти Москва у випадку зберігання президентом України проросійського курсу.

Загалом, місяць лютий (на час Олімпіади) ризикує увійти до історії україно-російських стосунків як один із найдеклеративніших періодів, де усі сторони обмежаться лише заявами, та провокативними виступами таких політичних маргіналів.

Такий варіант розвитку є найбільш вирогідним.

Звичайно, якщо на момент публікації статті, хтось "неназваний" часом не змішує мастило з бензином у пляшках, виставляючи довгий ряд "коктейлів Молотова".

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

06 02 2014 12:12
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ