RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Одеса-Головна

Дивно бачити зимовим місто, яке звикло тебе бачити тільки влітку. Одеса зі снігом усім своїм виглядом, ніби, застерігає незнайомців не наближатись.
Одеса-Головна Фото: facebook.com/natali.skolozdra

Вона, нібито, залишається тим самим містом на березі Чорного моря, яке ніколи не втратить свого почуття гумору. Здається, вона вміє сміятись навіть крізь сльози.

Раніше вона любила туристів цілий рік, приваблювала до себе морським прибоєм, галасом на "Привозі" і екскурсіями на Дерибасівській. Але 2 травня 2014-го стало по-іншому.

Не варто починати своєї прогулянки містом з Куликового поля – це не Інститутська. Як сказали б самі одесити – це дві великі різниці.

Потім може довго переслідувати відчуття вини. І не в чому-небудь, а в людських смертях. Як ніколи раніше кожну репліку про фашизм, сприйматимеш на власну адресу.

Фото автора

Тобі рідко відповідатимуть українською і дуже по-різному поглядатимуть на синьо-жовту стрічку на рюкзаку. Але одесити занадто добре вміють рахувати гроші, щоб жертвувати власним комфортом заради мимовільних забаганок тих, хто досі марить відродженням Радянського Союзу.

Про ціну необережного вибору їм щодня нагадують машини з донецькими номерами, яких у місті досить багато.

І хай тут назви вулиць замість англійської написані російською, зате в хостелі тебе з розкритими обіймами зустрічатиме невідомої національності чоловік, який перше, що спитає: "Ду ю спік інгліш?" 

Тільки тут навпроти новорічно-рідзвяної "ярмарки" на Дерибасівській видніється балкон з красномовним "Слава Україні!"

Фото автора

Одеса - Головна, бо вона різна, вона має море і ніколи не розівчиться мріяти.

Вона залишатиметься українською доти, доки в порт прибуватиме корабель "Севастополь" з синьо-жовтим прапором на борту, доки такі ж прапори висітимуть у вікнах офісних центрів, а на питання, як пройти до моря, захоплено відповідатимуть: "Яка чудова українська мова!"

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

02 12 2014 09:34
ТЕГИ: Одеса
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ