RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Ніколи податкова не наповнить бюджету. Дайте це зробити бізнесу!

Минулої п'ятниці на Шустер-лаве, коли там був Яценюк із презентацією анти-дефолтної програми, його підтримка, незважаючи на неприємні новини (комуналка, соціалка) не падала нижче 60%. Я теж сидів перед екраном і стискав кулаки. Напевно, більшість з нас готові затиснути пояси, перетерпіти-перечекати заради дітей і нормальної країни в майбутньому. Але, проаналізувавши пропоновані кроки, в мене чомусь складається враження, що ми гасимо вогонь вугіллям.
Ніколи податкова не наповнить бюджету. Дайте це зробити бізнесу! Арсеній Яценюк. Фото: mediananny.com

Основне, на що спромігся уряд - підняття податків і різноманітних зборів. Панове! Ще жодна країна не провела реформ монетарними і фіскальними методами. Я не знаю, чи хтось пояснював урядовцям, але ніде в світі ані податкова, ані митниця не наповнюють бюджету. Вони виступають тільки операторами між бізнесом і скарбницею. Бюджет наповнює бізнес! І не потрібно видумувати велосипеду, щоби стимулювати економічне пожвавлення, а в середньотривалій перспективі - економічний ріст. Рецепти відомі: максимальна економічна свобода, хоча б на певний час зниження основних податків і зборів, демонополізація і дерегуляція. Українці здатні самі себе прогодувати, просто повірте в це і не заважайте!

А тими методами, які пропонує уряд, ми лише заморожуємо внутрішній ринок. Це означає, що купівельна спроможність людей зменшується, менше купується товарів та послуг, для підприємців зникають будь-які стимули розвитку, зменшуються надходження до бюджету, люди, які за інших розкладів могли б прогодувати себе і ще купу людей довола себе стають утриманцями держави. З таким об'ємним внутрішнім ринком, як Україна, сам Бог велів "оживляти" українських виробників, запускати іновації, підтримати малий і середній бізнес. А маємо що? - Податки, збори, ліцензії - бо треба наповнювати бюджет.

От приклад з близької мені галузі - телекому. Підвищили плату за частотний ресурс вдвічі. Планується, що це принесе бюджету орієнтовно 1,5 млд. за рік. Гаразд, нехай так. Але це - підвищення тарифів, зменшення споживання, а отже - зменшення надходжень до бюджету (кожна хвилина розмови та SMS оподатковується!). В той час, як весь телеком-ринок волає про ліцензі на 3G, що, за найскромнішими підрахунками принесе бюджету 3 млрд. грн. тільки на продажі частот і ще стільки ж - прямих інвестицій в мережу. Крім того - зросте споживання, адже абоненти вже давно очікують швидкісного мобільного інтернету, як у всіх нормальних країнах, а це - додаткові надходження до бюджету у вигляді податків.

Крім того - нові можливості. Уряд планує розвивати "електронний уряд" (вибачте за тавтологію). Як його розвивати, скажімо, у віддалених селах і райцентрах, де єдиний інтернет - GPRS з швидкістю близько 50-200 Кбт/с? Закінчуємо тим, чим і почали: ніде, ніколи податкова не наповнить бюджету. Дайте це зробити бізнесу! 

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

10 04 2014 15:03
ТЕГИ: , Яценюк
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ
No articles
СТАТТІ