ПОЛІТИКА БЛОГИ

Немає війни з Коломойським, є банальна напівкримінальна спроба відібрати у нього щось, що з погляду влади не повинно йому належати

За що можна було б покарати Коломойського в стуації навколо Транснафти? Аж ніяк не доганою, і аж ніяк за матюки на адресу журналіста. Побутова сварка за участю держслужбовця, який не перебував при цьому при виконанні службових повноважень, це більш, ніж сумнва з точки зору реагування указами чи розпорядженнями президента ситуація. Ця ситуація в правовому плані може бути, з моєї точки зору, врегульована в рамках позову громадянина Андрушка до громадянина Коломойського.
Немає війни з Коломойським, є банальна напівкримінальна спроба відібрати у нього щось, що з погляду влади  не повинно йому належати Ігор Коломойський. Фото: radiosvoboda.org

Слід віддати належне Андрушку, він єдиний, хто в цій ситуації не намагається отримати власної вигоди, хоча є єдиним, хто має на це право.

Отже справа зовсім не в опороченні Коломойським того, що вже давно опорочити не можна. Ну, принаймні доти, поки не будуть покарані держслужбовці, які розкрадали десятиліттями держмайно (і продовжують), які віддавали і виконували накази вбивати Гонґадзе, Небесню сотню, які дозволили без жодного пострілу здати Крим, і без жодного смислу покласти гори трупів українських патріотів під Ілловайськом і Дебальцево.

Не висока це честь - бути українським держслужбовцем, щоб її матом серед ночі можна було опорочити.

Інша справа, факт перебування голови ОДА серед ночі в офісі державної компанії під надуманою з точки зору закону причиною захистити свою людину. Не може бути у голови ОДА своєї людини в керівництві державного підприємства. Тому саме цей епізод міг, але не став причиною покарання Коломойського. І тут би мова йшла про перевищення повноважень, а не про порушення присяги державного службовця.

Але не стало. І цим наша влада і її підгавкувачі видали себе з головою.

І Порошенко, і Яценюк сприйняли аргументи Коломойського щодо ситуації з Укртранснафтою, хоча навіть не повинні були обговорювати з ним ці питання. Просто тому, що у держслужбовця не може бути пакетів акцій, інтересів і своїх людей в будь-якій сфері підприємницької діяльності.

Але Порошенко і Яценюк цього не розуміють. Висловлю впевнене припущення - тому, що і самі порушують ці обмеження. Тому, що логіка їх дій і мислення нічим не відрізняється від логіки Коломойського. Тому, що ніякої боротьби з олігархією і олігархом Коломойським не відбувається, а відбувається банальна напівкримінальна спроба відібрати у Коломойського для себе щось, що з їх точки зору не повинно йому належати.

Тому не вірю я і в крики про якісь батальйони чи вже навіть приватні армії, бо, якщо зробити мінімальну спробу розібратися у фактах, то стає зрозумілим, що не було на місці події армій і батальйонів. А була приватна охорона. І в цьому немає нічого дивного, бо одних олігархів під прикриттям державних посад охороняє державна охорона, а тих, кого державна не охороняє, їх охороняє приватна.

Ми живемо в такі часи, що будь у мене більше грошей я би теж поставив біля квартири охорону, щоб невідомі не вламувалися в неї, не перевертали усе уверх дном, і не йшли нічого не взявши. Усім є що захищати. І офіційно підпорядкована МВС служба не лише не може захистити мене, але навіть знайти і покарати злочинців. Тому на місці будь-якої багатої людини я мав би біля себе приватну охорону.

Але безмежно недалекі ті люди, які вважають, що підпорядкування усіх добровольчих частин (які не мають нічого спільного з приватними охоронними структурами) - це панацея. Даремно ви думаєте, що якась із частин ЗС чи МВС не здатна зробити те, у чому ви підозрюєте добровольців. І, чесно кажучи, боротьба за підпорядкування частин між МВС і МО наштовхує на вже зовсім печальні думки кому і навіщо увесь цей приправлений гучною піар кампанією процес потрібен, і хто з ким воювати зібрався. І на якому балансі інтересів тримається провладна коаліція.

А вертаючись до ситуації з Укртранснафтою хочу сказати ще одне. Коломойський до призначення головою ДОДА ні дня не був на державній службі. Це не виправдовує державного службовця Коломойського. Але це пояснює дії і ситуацію громадянина і олігарха Коломойського.

Але як пояснити, що наприклад президент, який з кінця 90-х увесь час або був народним депутатом, або обіймав найвищі державні посади має такі величезні статки і мислить так само, як олігарх і бізнесмен Коломойський?

І як повірити, що такий президент може або хоче змінити систему, а не прибрати окремого олігарха?

І хто в цій владі хоче або може змінити систему, а не нагріти руки на майні іншого олігарха?
Немає в ситуації навколо Укртранснафти правих. Бо уся вона з усіх сторін - суцільна брехня. І ті, хто намагаються нашвидкоруч організувати навколо цього політичні кампанії не займаються нічим іншим, як розгойдуванням човна, який і так вже давно протікає.

 

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Facebook та Twitter. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

24 03 2015 11:04
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ