RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Надання на вимогу ЄС особливого статусу Донбасу до виконання Мінських угод неможливе

Надання особливого статусу Донбасу до виконання Мінських угод не можливе. Хіба що надати окупованим територіям особливий статус – статус окупованих територій. Але він уже наданий
Надання на вимогу ЄС особливого статусу Донбасу до виконання Мінських угод неможливе Горлівка. Фото: AP

У ЗМІ з’явилися публікації про те, що ЄС змушує українську владу якомога швидше надати особливий статус Донбасу, ще до того, як будуть здійснені інші пункти мінських угод.

Перед тим, як розказати чому це не можливо, нагадаю, що такий особливий статус Донбасу вже надано – ВР проголосувала за Закон «Про особливості самоврядування». Тільки от біда: самопроголошені лідери окупованих територій не виконують норми цього Закону. Як тільки вони їх виконають, одразу ж цей Закон почне діяти. Тож Мінські угоди ще не працюють, а статус вже наданий. 

На моє переконання, ніякого «особливого статусу Донбасу» в Конституції України прописано не буде. 
Статус надаватиметься відповідно до Закону, а не відповідно до Конституції. А Конституція буде написана таким чином, що вона дасть більше самоврядних прав всім регіонам України, в тому числі і поки що окупованим територіям Донбасу. А якщо дехто з політиків в ЄС вважає, що Україна може прямо завтра надати і втілити якісь особливі повноваження для окупованих територій, то є 5 пунктів, які пояснять, чому це не можливо прямо зараз поза рамками Мінських угод.

5 причин чому псевдо ідеї декого в ЄС не можливо реалізувати:

1. Особливий статус – це особливі права всіх селищних і міських рад, які зараз не працюють на окупованих територіях (чи на думку ЄС самоуправі функції може виконувати хтось інший, ніж люди, обрані згідно Закону чи призначені відповідним законним способом?). 

2. Для того, щоб ці ради працювали - потрібно їх обрати (чи ЄС вважає, що можна призначати людей без призначення чи виборів за принципом у кого більше автоматів, рахуючи не голоси виборців, а набої в магазинах?).

3. Для того, щоб провести вибори, треба створити ситуацію, коли волевиявлення буде чесним, прозорим, без тиску (чи ЄС має іншу думку?).

4. Для того, щоб волевиявлення було таким, як я описав – необхідно поновити законність на територіях, де царює беззаконня: повинні запрацювати усі державні структури, щоб вільно діяли громадські і політичні організації, був рівний доступ усіх до ЗМІ та реклами, могла вільно вестися агітація (чи у ЄС інша думка?).

5. Для того, щоб усе це сталося необхідно перекрити кордон з Росією, роззброїти незаконні військові формування і повернути контроль українській державі.

Висновок: надання особливого статусу Донбасу до виконання Мінських угод не можливо. Хіба що надати окупованим територіям особливий статус – статус окупованих територій. Але він уже наданий.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

24 06 2015 21:37
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ