RSS
БЛОГИ

Ми той «Захід» не забудемо ніколи

Дивлюся, як і в минулому році, в календарі фестивалів, навпроти фестивалю «Захід» знову пишуть: «Одна з наймасштабніших та найграндіозніших музично-мистецьких подій фестиваль "Захід-2012"».

В масштабі та грандіозності нахабності, неадекватності, та самовозвеличення їм направду рівних в усій Україні немає. Минулого року, навіть попри те, що я акредитувався як журналіст, для висвітлення подій фестивалю, по його завершені намагався просто не згадувати і звичайно не писати про нього.  Тепер вирішив написати, адже країна має знати своїх «Героїв».

КЕМПІНГ

В першу чергу, коли потрапляєш на фестиваль, шукаєш собі місце для намету. Це так би мовити обличчя будь-якого етно, рок, мистецького збіговиська. На «Заході», кемпінгів було два: перший безкоштовний, другий відповідно за гроші. На території платного кемпінгу мав бути душ, біотуалети, а головне охорона, що відповідала за речі відвідувачів. Насправді ж кемпінг був зовсім не готовий.  

Трава до коліна, кущі, якісь колючки, - серед усього цього вам пропонувалось відшукати собі місце для намету. Нічого, ми не горді, знайшли у затінку дерев місце, де прим’явши траву встановили намет. Місце звичайно не з найкращих: по центру горб, з боку кущ, а з іншого боку яма. Шукати кращого не доводиться, адже уся галявина була всіяна безліччю нерівностей. Так от, тільки ми встановили намет, як не забарилися контролери взяти плату за місце.

Душ, який обіцяли, звичайно був лише в анонсах. В житті він певно і не планувався. А замість біотуалетів, - два дерев’яних нужника з діркою у підлозі. І якщо подібні нужники можна було зустріти на «Підкамені», то там у них хоча б двері зачинялися,  й деревина зашкурена була, аби скалки не стирчали в різні боки.

Одним словом, яку шкалу не обери, 5-ти чи 10-ти бальну, кемпінгу можна ставити сміливо одиницю. Його не готували, лише нанесли на карту розміщення галявини і цим скінчили. Ані обіцяного душу, ані біотуалетів, ані охорони речей. Навіть траву не скосили, щоб намети легше було ставити. Однак при цьому не забули взяти плату з кожного за місце.

ОХОРОНА

Охорона на фестивалі була хороша, тільки не вистачало людей, які б могли відвідувачів захистити від тої охорони. Так як я був акредитований, в мене був бейж «Преса». При вході на фестиваль з бейжами, охорона мене обматюкала, звинуватила в тому, що бейжі на ксероксі зроблені. Коли підійшов старший, сказав, що усе гаразд. Вибачатись охорона не стала, натомість послала «нах*й».

Пізніше, вдалося дізнатись, - охорона була набрана з місцевих ультрас. Чи то організатори хотіли зекономити, чи то розважитись, але ультраси замість охороняти спокій на фестивалі, лише провокували та створювали бійки. Так принаймні двічі охорона побилась з відвідувачами, одного разу відвідувачі бачили як охоронці билися між собою. Під кінець концерту, ультраси, що мали «охороняти спокій» були п’яні у дрова.

Навіть коли вам здається, що охоронець повинен бути просто достатньо сильним аби скрутити хуліганів, то ви помиляєтесь. Фестиваль «Захід» продемонстрував, наскільки грубо охорона може поводитись з відвідувачами. Їх свавілля повністю зіпсувало будь-яке враження від фестивалю.

ЛЮДИ

Але можна не зважати на незручності кемпінгу, і навіть не зважати на неадекватів-охоронців, коли довкола будуть позитивні люди.

З цим, нажаль, на фестивалі також не склалося. Його «касовість» та «розкрученість» привабила сюди безліч людей, що своєю культурою далекі від фестивального руху в Україні. Звичайно на «Підкамені» вистачає місцевих в лакованих туфлях, спортивках, та сорочці. На «Славське РОК» теж вистачає бажаючих набити комусь пику. Однак вони виключення, в натовпі справжніх фестивальників, котрі кочують від фестивалю до фестивалю ціле літо. На «Захід» зібралися усі кому не лінь. В першу чергу люди, котрі хочуть напитися пивом й напоями міцніше. Не оминали алкоголю і виконавці: так фінал на літературній сцені не відбувся, бо дуже п’яні фіналісти не в змозі були позмагатись в літературному батлі. Так званих «гопніків» навіть не перерахувати.

Місцеві теж порадували. Вони приходили на територію фесту з претензією, що тут їм можна все, а фестивальними тут «понаєхавші». Можна було почути не одну розповідь про конфлікти з «корінним» населенням тих місць.

Хто приїхав послухати музику, подекуди не в змозі був дочекатися. Єдиною розвагою в очікувані концертної програми було розпивання пива. Тут навіть не до порівняння «ФортМісія» з її екскурсіями по фортах першої світової війни та художніми інсталяціями посеред лісу. Не порівняти і з «Підкаменем». В очікувані улюблених виконавців люди гуляли ярмарком, піднімались на скелю, грали в численні забави. На «Підкамені» було збудоване справжнє розважальне містечко.  «Захід» з розваг похвалитися нічим не міг.

Отже не лише люди, що приїхали «побухать, в довгі години очікування концерту  напивалися практично всі. Місцеві провокували конфлікти, а безліч люду приїхали не фестивалити і розважатись, а…А справді було не зрозуміло чому вони приїхали. Адже багато людей сиділи поряд своїх наметів й нікуди не йшли. Концерт вони теж ігнорували.

ЗАГУБЛЕНІ РЕЧІ

Так уже сталося, що я загубив на фестивалі флягу миру, кеди і мозок. Мозок пізніше сам знайшовся, а от про кеди і флягу миру попросили ведучого повідомити зі сцени. Аби хто знайде повернув.

Якісь перформенси про «дівчинка загубила квіточку, і може її забрати під сценою» ведучий говорив, говорив і про загублені мобільні, однак про нашу пропажу сказати не бажав. Якийсь осад від такої зневаги власне до мене, залишився.

ЗАМІСТЬ ПІСЛЯСЛОВА

На останок хочу сказати, що країна має знати своїх Героїв, та антигероїв вона також повинна знати.  Найгіршим фестивалем літа був фестиваль «Захід». Непродумана організація, якщо чесно навіть її повна відсутність. Нахабні й непрофесійні охоронці. Брудні туалети. Далеко не найкращий звук. Конфлікти з місцевими в багатьох з відвідувачів фестивалю. І цей список можна продовжувати дуже довго.

І коли останнім аргументом на користь «Заходу» мав би залишитись склад музичних виконавців, то на щастя вони їздять грати свою музику не на одному фестивалі. Тож з бажанням послухати улюбленого виконавця краще поїхати туди, де ви зможе отримати масу позитивних емоцій та зберегти свої нерви від конфліктів з організаторами та охоронцями.

Не буду рекламувати фестивалі, котрі «варто» відвідати, однак скажу точно, що цьогорічний фестиваль «Захід» точно не кандидат серед інших українських рок,  етно, мистецьких.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (7) +

Додати коментар

 • Андрій23 червня 2012 07:47
  Я аж ніяк не заперечую , що були проколи з організацією. Я вказую на те , що ви в цій статті заперчуєте самі собі-визначтесь ,або ультраси,які не вживають алкоголю,або пяні в дрова- одне виключає інше. І це не єдиний спірний момент.Вам не сподобалось- це наш прокол. Наша задача значить покращити і прислухатись до невдоволених,але повторюсь-оперуйте фактами- не можуть ультраси пяними бути. Відповісти
 • Сергій Бобра23 червня 2012 10:04
  Суперечливих фактів там немає. Лише в брехні все ідеально гармонує і сходиться - на перший погляд. Перечитайте іще раз, може тоді ви це побачите. Вас заділо, що охоронців назвали "ультрасами"? Так, я можу підписатися під тим, що серед охоронців були представники ультрас - радикальних футбольних фанатів. Розберіться будь ласка спершу в значені слова Ультрас - футбольний вболівальник не обовязково спортстмен, і аж ніяк не людина, що не п'є і не курить. Тож зовсім не суперечить одне іншому коли Ультрас - п'яний. Відповісти
 • Андрій26 червня 2012 18:25
  В нас в охороні були спортсмени,які не вживають алкоголю-тому так це брехня-наша охорона-можливо і могла комусь нахамити ,але не була пяною, тому це ви спочатку зясовуйте хто вам пяним хамив чи з ким ви майже побилися, а потім пишіть , що це була охорона фестивалю. І на рахунок того чи їхати чи ні-це ви розкажіть тим тисячам людей,які були і ще будуть унас на фестивалі- а купи лайна виливайте скільки завгодно- від того ми не перестанемо робити свою справу- звинувачуючи організаторів в чомусь спочатку розберіться в деталях. За додатковий піар- хоч і чорний - дякуємо. Розумні люди самі знайдуть інформацію і самі розберуться без ваших фантастичних оповідань. Бувайте здорові і бажаємо вам не відпочивати у нас, а то не дай Боже все таки трапиться бійка з майстрами спорту міжнародного класу , які будуть такі пяні , що ви навіть в них не зможете поцікавитись хто вони чи спосртсмени чи охорона чи пяне бидло ,яке вам навішало , що вони охорона) Хоча могли би зїздити і написати про те, що у нас на фестивалі почався прогнозований кінець світу 2012) Відповісти
 • Сергій Бобра30 липня 2012 09:24
  лякаєте майстрами спорту? Смішно. Бо іще раз доводить що мої слова правдиві - адекватності в організаторів нуль. Знервовано реагуєте на статтю - чого ж? Якщо ви такі впевненні що це неправда, то ви б [***] пройшли осторонь неї. А так, ваша роздратованість доводить, що помилкам і відсутністі організації на фестивалі надали розголосу. Тисячі людей їдуть на ваш фестиваль? так, згоден. Однак зауважу, що їдуть лише раз, наступного року повертаються одиниці адекватного люду.
 • Олександра Бодняк22 червня 2012 22:37
  Я теж там була. І можу підписатись під кожним словом автора. Дивіться краще ви, кого в так звану охорону набираєте, а не розказуйте, що хтось щось вигадує. Якщо людина неадекватна, то не має значення, як її називати. Вам полегшає, якщо вам скажуть, що вам зіпсували відпочинок люди, які насправді називаються не так?
  Можу тільки побажати успіхів наступного року. Але я туди і багато моїх друзів більше ані ногою Відповісти
 • Андрій22 червня 2012 09:06
  Пане Сергій, а Ви знаєте , що ультрас не пють алкоголю-оскільки, всі є спортсменами? Ви визначтеся чи на охороні були ультрас чи пяниці неадекватні-так одне виключає інше. Пишу від імені організаторів-не буду того приховувати- так як ми признаємо , що були певні проколи в організації, але викладені Вами речі аж ніяк не являються фактами- просили би, або оперувати фактами і підтверджувати їх або стримувати свою фантазію. Дякую за увагу. Відповісти
 • Сергій Бобра22 червня 2012 11:38
  Тут виключно факти. Давайти почнем з того, що я не зазначив в тому записі. Я акредитувався, приїзджає з подругою, також акредитований журналіст. Замість нормальної швидкої реєстрації, нам сказали, дослівно "а преса іде нах**". Після перемовин з вашою "охороною", вони вирішили покликати старшого, який діставши написаний на КАРТОНІЙ коробці список, відшукав наше імя і видав бейжі. Пізніше, ваш охоронець на вході до сцени, зі словами, що ми ці бейжі на ксероксі надрукували, поліз до мене з кулаками. Бійки не було лише з тої причини, що повз проходили мої друзі, які нас з вашою охороною розтягували.
  Хочете іще фактів, була хоч одна табличка, з напрямком до залізниці чи автобусної зупинки. А з автобуса взагалі дуже цікаво. Чи ви не обіцяли автобуси від головного вокзалу, до Сонячної Галявини. І чи не ви їх відмінили?
  Рекламувати своє збіговисько можете скільки завгодно. Але ви до свого "дитя" такіж сліпі як будь-яка мати до своєї дитини. Ви не стільки небачите, як [***] не хочете бачити наскільки жахливо організований був ваш фестиваль. Відповісти
21 06 2012 14:29
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ