RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Ми повинні інтегрувати людей у закордонну систему освіти, аби вони привозили в Україну нові навички і практики

Нещодавно прокоментував журналісту "Радіо Свобода" Юрію Примачуку своє бачення збільшення кількості українців які здобувають освіту за кордоном. Тисячі українських студентів щороку залишають Україну заради навчання за кордоном, і цей процес набирає все більшого масштабу. Причини цього різні – від хабарництва до світових освітніх тенденцій так кажуть експерти.

Зокрема, за даними аналітичного центру CEDOS, у 2014 році за кордоном навчалися понад 40 тисяч українських студентів. За два останні роки кількість таких студентів зросла на 6 тисяч. Найбільше їх у Польщі, також популярні серед українців Чехія, США, Німеччина, Італія та Канада.

Експерти аналітичних центрів зазначають, що фактор війни хоч і впливає на виїзд, та є не основним. Студентів за кордон штовхає не так страх потрапити під мобілізацію, а загальне неблагополуччя в країні. До того ж, в освіті склалися певні ніші: якщо багаті студенти традиційно навчаються у Великобританії та США, то не такі заможні можуть дозволити собі Чехію чи Польщу. Тож прогнозується збільшення масштабів освітньої еміграції.

 
Проте, я не хочу називати цю ситуацію критичною. Адже, зараз в Україні навчається більше 2,5 мільйонів студентів, із них, за офіційними даними, 32 тисячі вчаться за кордоном, це 1,5% загальної кількості. Слід відзначити і такий фактор, як приєднання України до Болонського процесу у 2005-році, завдяки чому виникли ширші можливості для освіти у Європі. Для мене це не є негативний показник – люди мають цікаву і цінну можливість опанувати нові уміння та освітні стандарти, здобути новий досвід.
 
Для мене це не є негативний показник – люди мають цікаву і цінну можливість опанувати нові уміння та освітні стандарти, здобути новий досвід
Як кажуть у CEDOS, близько 70% студентів вступають до приватних вишів. Хоча вони переконані, що отримають кращу освіту, у приватних закладах її якість, як правило, невисока. Тому ці виші багато вкладають у рекламу і просувають себе на українському ринку, користуючись високим статусом освіти за кордоном. Ще один фактор – корупція.
 

У навчанні за кордоном нема нічого поганого, навпаки, ми повинні інтегрувати людей у закордонну систему освіти, аби вони привозили сюди нові навички і практики. Такі випускники краще знаходять спільну мову з міжнародними партнерами: вони знають мови, термінологію, мають практичний досвід, і це ще більше зблизило б нас з Європою та світом. Тож ми повернулися і прагнемо допомагати українській владі на шляху змін.

Відправка студентів за кордон, щоб вони набували там знання для розвитку країни – шлях не новий, ним ішов, до прикладу, Сінгапур. Однак скільки українців повертається після навчання на Батьківщину – невідомо, таких досліджень ніхто не проводив.

Ми повинні інтегрувати людей у закордонну систему освіти, аби вони привозили сюди нові навички і практики

Наприклад, Ініціатива випускників закордонних університетів «Професійний уряд», яка декларує своєю метою залучення молодих випускників зарубіжних вишів до державних структур підтвердила, що українці які здобули якісну освіту в кращих університетах світу мають бажання і наміри повернутись на Батьківщину і реалізувати набутий досвід тут. Так близько двох тисяч заявок від випускників зарубіжних вишів, готових працювати в українській владі ми отримали минулого року. Ці люди були згодні іти до владних інституцій, неурядових організацій та бізнес-структур.

Як показує практика, охочі є, інша справа, що людей треба мотивувати повертатися. Є приклад Японії та Китаю, де люди виїжджають і повертаються, і це позитивно відображається на розвитку країни. Однак зараз увага влади до цієї ініціативи знизилася, я не знаю, що стало причиною цього.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

13 05 2015 15:20
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ