RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Ми не вибрали Порошенка. Ми всього-на-всього на нього погодились

Сам по собі він не відповідає жодним критеріям Майдану. Тому що доларовий мільярдер. Тому що брав участь у схемах "роботи" з бюджетом. Тому що на політичному рівні співпрацював із режимом. Він не є президентом Революції. Тож його перемогу я оцінюю так: втомившись від антиукраїнських олігархів, люди обрали собі українського олігарха. В мене запитання: а що, без олігархів – ну ніяк?
Ми не вибрали Порошенка. Ми всього-на-всього на нього погодились Віталій Кличко, Петро Порошенко. Фото: AFP

А тепер усе залежить від самого Порошенка. Від його бажання стати ІНШИМ президентом, а не просто наступним. Суспільство повинно загнати нового президента у стійло, яке він сам собі визначив. Воно називається "жити по-новому". Якщо він знову почне бавитися в квотний принцип призначень, у кулуарні домовленості з олігархами, в тіньові тендери-держзакупівлі – буде там, де Янукович зараз.

Хоча... Порошенко є більш небезпечний, ніж Янукович. Бо набагато розумніший і гнучкіший. Чи потрібен Україні "розумний і гнучкий новий Янукович" - питання на майбутнє. Коли я кажу "новий Янукович", то маю на увазі авторитарні нахили. Вони чітко простежуються. Найгірше – президент таки мусить бути жорстким у наших умовах. Але ніхто не знає, де закінчується принциповість і починається золотий батон.

Проти Януковича нас було 80%. Проти Порошенка нас удвічі менше. Це – проблема. Не думаю, що це перехідний президент. Навпаки: думаю, він надовго. Бо може домовитися з олігархами. З Коломойським і Пінчуком уже домовився. А ще він знає, як домовлятися з народом. Особливо нашим. Кепська ситуація.

Залишається уповати на його власну амбіцію увійти в історію. Він може це зробити – спробувати перезаснувати цілі сфери. Але для цього він повинен щодня жертвувати своїм рейтингом. Його основний ворог – це рейтинг. Я бачу, що Порошенко став заручником безпрецедентної цифри "55%". Жоден політик за всю історію України не набирав стільки. І тому Порошенко буде дуже дбайливо ставитися до свого рейтингу. А це – катастрофа. Він буде працювати на рейтинг, а не на Україну, яку треба різати без наркозу.

Усі схеми придумані до нього і працюють безвідмовно. Доведеться убити в собі бізнесовий азарт до збагачення. Якщо говорити пафосно, Порошенкові треба вбити себе в собі. А я не вірю, що крупний бізнесмен відмовиться від непоганого відкату, який сам проситься в руки. Принаймні я таких не зустрічав. Порошенко мусить згоріти заради фундаментального перезаснування країни. Пожертвувати собою. Не знаю, не знаю…

А якщо чесно - я щиро хочу, щоб у нього все вийшло. Бо на виборах переміг не Порошенко, а вимога людей жити по-новому. Вперед на міни.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

30 05 2014 15:30
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ