RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Молодь Києва «Давай, до побачення» !

Чи допоможе розвитку столичної молоді та молодіжної політики міста створення окремого департаменту в КМДА?
22 жовтня 2013 року рішенням Київської міської ради було змінено структуру її виконавчого органу – Київської міської державної адміністрації. Зміни стосуються реорганізації департаменту освіти й науки, молоді та спорту шляхом його поділу на департамент освіти й науки та департамент молоді та спорту. Такі зміни викликані розділенням освіти й науки з молоддю та спортом по всі країні, які відбуваються у виконавчій владі на основі відповідного Указу Президента.
От і столичні керманичі, хоч і не досить швидко, проте відреагували на президентське рішення.
Молодіжні об’єднання, рухи, діячі та лідери чекали такого виокремлення, оскільки реально молодіжна політика дуже губилась в освіті й науці, вона занепадала та фактично помирала. Всі плекали надію, що виокремлення дасть змогу все ж оживити молодіжну політику та молодіжні рухи в столиці, а відтак це все призведе до позитивних змін в цілому.
Проте, як завжди, не так сталось як гадалось! Аналіз завдань, які покладаються на новостворений департамент, дає змогу навіть не експертам побачити, що в молодіжних питаннях нічого в столиці не змінюється.
Так, на департамент молоді та спорту будуть покладені наступні завдання щодо:
• збереження мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста та розвиток резервного спорту;
• розвитку фізичної культури та масового спорту за місцем проживання населення, місцем роботи населення та у місцях масового відпочинку;
• організація та проведення міжнародних, всеукраїнських спортивно-масових заходів;
• проведення фізкультурно-оздоровчої та реабілітаційної роботи серед людей з обмеженими можливостями;
• розвитку спорту вищих досягнень;
• розвитку спортивної інфраструктури міста;
• реалізації сімейної та молодіжної політики.
Профільний заступник голови КМДА В.Корж, коментуючи такі зміни, прямо заявив, цитую: «У результаті утворення департаменту молоді та спорту у місті Києві діятиме самостійна структура, яка забезпечить злагоджену роботу місцевих органів виконавчої влади, приватних організацій, виробничих та громадських об'єднань щодо розвитку галузі фізичної культури та спорту. Крім того, у 2014 році на розвиток спортивної галузі столиці з міського бюджету планується виділити 150 мільйонів гривень».

Про молодь знову ані слова. То що це: чергове покращення, непрофесійність чи брак розуму?
Я з великою повагою відношуся до спорту, спортивно-масових заходів, фізкультурних заходів і т.д., але ж де в цьому всьому молодіжна політика та молодь столиці, на останньому місці? Не вже в молодіжному середовищі все в порядку? Немає житлових питань, все добре з працевлаштуванням та першим робочим місцем, дозвілля молоді на найвищому рівні?

Очевидно, що у вас, як і у мене, виникає логічне питання – чому ж так?

Відповідь у кожного своя, проте я глибоко переконаний, що міська влада не зацікавлена ані працювати з молоддю, ані розвивати молодіжну політику в місті, а тим більше вирішувати її проблеми, тому що вона її просто боїться. Вона відчуває як молодіжні лідері їм наступають на «п’ятки» та готова вже завтра зайняти їх місця. Молодь мобільніша, прогресивніша, крокує в ногу з часом, багато в чому талановитіша, розумніша за сьогоднішніх керманичів міста. А саме головне це те, що молодь готова робити зміни на краще на відміну від сьогоднішніх чиновників, які просто говорять та обіцяють.
Тому друзі, висновок один, проблемами молоді, розвитком молодіжного середовища та молодіжної політики в столиці Європейської країни, чиновники не переймаються і не планують перейматися, я вже не говорю про їх вирішення. Відтак тільки поєднавши зусилля ми зможемо все ж досягти позитивних змін, причому без партійних кольорів, а заради мети і спільного кращого життя.
Щодо міської влади, то я рекомендував би їй як найшвидше долучитися до роботи з молоддю, бо в іншому випадку вибиті двері від партійних депутатів та політиків будуть тільки квіточками. Молодь та молодіжні лідери все ж скажуть своє слово і воно буде твердим, рішучим, а головне не приємним та позитивним для столичної влади.
Наостанок зазначу, що я не маю на меті дискредитувати міську владу, чи рішення міських депутатів щодо реформування структури КМДА, я закликаю хоч інколи прислухатись та радитись з молоддю та показати на ділі, що столична молодь не викинута на узбіччя разом зі своїми проблемами. 
Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

29 11 2013 08:35
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ