RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Місцеві вибори можуть відбутися за відкритими списками лише у 7% міст України

Особливості провладного законопроекту про місцеві вибори та педалювання теми "відкритих списків" представниками коаліції
Місцеві вибори можуть відбутися за відкритими списками лише у 7% міст України Фото: АFР

Верховна Рада України, найближчим часом має розглянути законопроекти про місцеві вибори. На сьогодні зареєстровано чотири законопроекти, але шансів набрати більшість голосів у парламенті, очевидно є, у законопроекту (2831-2 від 28.05.2015) від правлячої коаліції, зокрема від трьох фракцій: Блоку Петра Порошенка, Народного Фронту та Самопомочі.

У Коаліційній угоді було закріплено положення, згідно якого вибори у села та селища мають відбуватися за мажоритарною системою, а на усіх інших рівнях – за пропорційною системою з відкритими списками.

У даному законопроекті (2831-2), зокрема у п.1 стт.3 зазначається, що вибори депутатів сільської, селищної ради, міської ради міста з кількістю виборців до 90 000 осіб, а також районної в місті ради проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах. В кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів. Також у п.2 зазначається, що вибори депутатів обласної ради, міської ради міста Києва, міста – обласного центру, іншого міста, в якому кількість виборців становить не менше 90 000 осіб, проводяться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими спискамикандидатів у депутати у багатомандатних виборчих округах.

Згідно даних Державного реєстру виборців, пропорційна виборча система з відкритими списками може бути впроваджена у таких містах (понад 90 000 виборців):

Вінниця, Луцьк, Нікополь (Дніпропетровська область), Павлоград (Дніпропетровська область), Дніпродзержинськ (Дніпропетровська область), Дніпропетровськ, Кривий Ріг (Дніпропетровська область), Житомир, Ужгород, Бердянськ (Запорізька область), Мелітополь (Запорізька область), Запоріжжя, Івано-Франківськ, Біла Церква (Київська обл.), Кіровоград, Львів, Миколаїв, Одеса, Кременчук (Полтавська область), Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів та Київ.

По Донецькій області можливо провести місцеві вибори лише у підконтрольних українській владі містах (у т.ч. тих, у яких зареєстровано понад 90 тис. виборців): Маріуполь, Слов’янськ, Краматорськ. По Луганській області такими містами є: Лисичанськ та Сєвєродонецьк. Крим та Севастополь можна не враховувати, оскільки там провести місцеві вибори восени цього року (скоріше за все) не представляється можливим.

Отже, вибори за відкритими списками на місцевих виборах можуть відбутися лише у 30-35 містах з близько 460 існуючих міст в Україні. Тому говорити про повсюдне використання по всіх містах Україні пропорційної системи з відкритими списками, не є правильним, адже таких міст є лише 7%. Місцеві вибори, скоріше за все, у переважній більшості міст (а таких майже 93%) відбуватимуться за мажоритарною виборчою системою (у разі прийняття вищеназваного коаліційного законопроекту про місцеві вибори №2831-2).

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

11 06 2015 11:42
ТЕГИ: вибори
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ