ПОЛІТИКА БЛОГИ

Львівська облрада проти "закритих списків" які пропонують під виглядом відкритих

Звернення Львівської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України щодо ситуації із законопроектами про місцеві вибори. 67 - "ЗА"

Український парламент істотно запізнюється із відповіддю на суспільний запит часів Майдану, згідно з яким мав би відбутися перехід на нову модель "відкритих списків" згідно з якою саме виборнць а не партія має основний вплив на визначення персонального складу місцевих рад. Аналіз усіх зареєстрованих у Верховній Раді України законопроектів 2831, 2831-1, 2831-2, 2831-3 засвідчує не тільки про наміри ввести виборця в оману, продиктовані партійними інтересами різних розробників законопроектів. Підміна загальносуспільного поняття "відкритих списків" на майже закриту пропорціну систему виборчого представництва, яка пропонується в базовому законопроекті для місцевих виборів за номером 2831-2, здатна як повнісю дискедитувати саму ідею так і унеможливити її подальше застосування на виборах до парламенту.

Окрім цього, ми, депутати Львівської обласної ради, вважаємо неприпустимим ухвалювати подібні законопроекти без їх зв’язку із змінами до Конституції, що пропонуються в частині децентралізації.
Ми завжди виступали за вдосконалення виборчого законодавства, соціальні ліфти у самоврядні органи і умови, відповідно до яких виборець максимально впливає на персональний склад місцевих рад.

Проте в сьогоднішній ситуації ми вважаємо: ухвалення в запропонованому вигляді будь-якого із законопроектів є передчасним, непродуманим і недержавницьким рішенням.

Тому ми звертаємося до Президента України та Верховної Ради України з проханням невідкладно приступити до розробки змін до Конституції, котрі б передбачали закладення нової, справді демократичної, системи місцевого самоврядування з відповідними повноваженнями з прив'язкою до адмінтерустою та забезпечення принципу представництва громад. При цьому, також наполягаємо на проведенні широкого громадського обговорення, за результатами якого найбільш принципові елементи виборчого законодавства, зокрема, саму виборчу систему, склад виборчих комісій, межі виборчих округів та спосіб їх визначення необхідно закріпити в Конституції України або Кодексі, що має вищий статус, аніж просто закон. 
І лише тоді, за новим виборчим законом, слід проводити вибори до оновлених за змістом і повноваженнями органів місцевого самоврядування.

Водночас ми закликаємо народних депутатів України і Президента України сконцентрувати свою увагу і час, що залишився до безпосереднього старту виборчого процесу, на вкрай необхідних кроках, що матимуть прямий стосунок до проведення місцевих виборів. У першу чергу, мова йде про законодавчу ініціативу, котра б дозволила провести місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей.

Сподіваємось бути почутими!

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Facebook та Twitter. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

16 06 2015 18:10
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ