RSS
ВІДПОЧИНОК БЛОГИ
16 05 2014 16:57

Київські таємні дворики, або Дозвілля для дорослих

"Ти коли востаннє ходила Києвом з екскурсоводом?"- запитала в мене Маргарита Січкар. "Здається, ще в школі. У випускному класі",- відповіла я і примружилася.
Київські таємні дворики, або Дозвілля для дорослих
Фото: Мирослава Ульяніна для iPress.ua Зображення 1 / 10 Використовуйте клавіші для перегляду

Чи то від яскравого весняного сонця, чи то від спроби і справді згадати останню схожу прогулянку. "А я в інституті",- прошепотіла Маргарита, але більше нічого додати не встигла: ми обоє переключили увагу на дівчину з яскравим віночком. "А ви знаєте, що в Києві є храм без дзвонів? Так-так. Ви ніколи не почуєте, як дзвонить Андріївська церква, бо у неї нема дзвіниці..." Ця дівчина у віночку - Юля. І вона наш екскурсовод. За сім років життя у Києві вона постійно вигулювала друзів цікавими місцями. То унікальне дерево, яке росте з забору, покаже. То величезний пам'ятник кавомолці прямо на вулиці. То історію про сліди від рук на пам'ятнику Ярославу Мудрому розкаже. А потім сценарист за освітою Юля пройшла  навчання на екскурсовода і почала Києвом водити вже не друзів, а всіх охочих. Організувала своє бюро "Секретный дворик", взула зручні кросівки, озброїлася пляшечкою води - і тепер не втомлюється говорити і показувати.

"Часто екскурсії замовляють іноземці", - зізнається Юлія Бевзенко. Іноді - гості Києва, які приїхали на конференцію-форум-тренінг - і мають зайву годину-другу часу. Але здебільшого ті, хто вже довго живе у столиці, проходить її вздовж і впоперек, але історій про неї не знає.

Я потрапила на екскурсію з рекордною кількістю людей. Двадцять двоє. Дивилися на поверхи-привиди. Гуляли алеєю 16 дубів. Рахували дитячі портрети на стіні. І це все в, здавалося б, такому добре знайомому Києві. Звісно, час-від-часу ми і самі розповіді Юлії доповнювали, бо ж компанія зібралася різноманітна (від піарників до політиків), а отже - кожен із своїм немалим бекграундом.

По-моєму, непогана ідея культурно-освітнього проведення вихідних. Бо ж треба знати місто, де живемо. Найближчі екскурсії - 17-18 травня. Юля обіцяє показати ще такі таємні дворики.

Мирослава Ульяніна

журналіст каналу "1+1", ведуча, блогер

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (1) +

Додати коментар

  • Олеся Квітка25 червня 2014 09:39
    Отак гуляті вулицями міста ми із друзями дуже полюбляемо. Вже декілька разів замовляли послуги екскурсовода. На сайті Emozzi знайшли історичні маршрути. А одного разу взагалі гуляли вночі і заходили до музею Булгакова. Це зовсім інша атмосфера, якась містична і таємна. Відповісти
No articles
СТАТТІ