Facebook iPress Telegram iPress Twitter iPress search menu

Київ другої свіжості

Київ другої свіжості
Київ. Фото: Juanedc CC BY / Via Flickr: juanedc
“-- Вторая свежесть -- вот что вздор! Свежесть бывает только одна -- первая, она же и последняя. А если осетрина второй свежести, то это означает, что она тухлая!» Михаил Булгаков, «Мастер и Маргарита»
 Вам здається, що Київ веде перед? Вам здається, що з появою нової поліції на вулицях міста і гарною піар-кампанією столиця України змінилася з часу Черновецького? Ви думаєте, що у Києві корупція менше, ніж у регіонах?

 

Популізм на марші

 

Головним і визначальним у відчутті будь-яких змін є підвищення комфорту та якості життя. Хоча би поволі. В столиці України, незважаючи на весь популізм чинної команди, ми не стали жити більш якісно, більш чисто, більш комфортно і більш безпечно.

З приходом до влади пана Кличка у Києві нічого, абсолютно нічого сутнісно не змінилося. Так, косметичний ремонт столичної реальності силами піарників боксера відбувся, але інфраструктура – ні.

Незважаючи на те, що Віталій Кличко з початку позиціонував себе як прагматик і технократ, як борець із корупцією та енергійний діяч, його дії призвели не до покращення життя у місті, а до консервації старих проблем, виникнення нових корупційних схем, утисків бізнесу та люмпенізації міста.

Візьмімо вже наболілі усім кіоски, МАФи. Звісно, боротися із ними треба та чи такими засобами? У Берліні, до прикладу, кіоски є усюди, навіть на станціях метро та міської електрички і ніхто їх не зносить. Вони платять податки і є більш чистими, аніж наші, і сама фізична ліквідація бізнесу є неприйнятною для цивілізованої держави.

У Києві ж можна часто побачити, що там, де міська влада не дотягнулася кранами, кіоски можуть бути знесені «тітушками». При чому, робиться це вибірково і жодним чином громаді не пояснюється. Чому, наприклад, десять МАФів у ряд продовжують стояти біля метро, а одинадцятий, в якому була перукарня чи лагодження взуття, зноситься – ніхто, окрім чиновників, не знає.

Скидається все на те, що Кличко бореться не з кіосками як явищем і не з тіньовими схемами ухилення від податків, а лише з тими, хто не встиг занести «горщик золота» до нової влади. Зате на вулиці опиняються сотні звичайних продавчинь, які винні лише в тому, що працювали у тому чи іншому МАФі. Вочевидь, саме утисками бізнесу та оберненням на жебраків киян, які стали заручниками непорозумінь власників та влади, Кличко намагається показати, що Київ став європейським. Цікава тактика, погодьтесь.

Я не заперечую, що, можливо, ці кіоски заважають, що там антисанітарія, що вони можуть бути небезпечними для усіх, що вони не платять податків. Але тоді треба вирішувати проблему комплексно – знести все, звільнити підземні переходи та вулиці від нашарувань МАФів, але забезпечити людям компенсації та робочі місця на інших підприємствах.

Або треба все залишити як є, але надходження від діяльності такої кількості кіосків до міського бюджету мають бути пропорційними – але коли бізнес фізично ліквідується без будь-яких компенсаторних механізмів, то втрачають усі. Міська влада це чомусь відмовляється розуміти.

Підкуп виборців за кошти інших виборців

 

Чи подобається вам цирк? А телешоу? Тоді вам точно до вподоби атракціони небаченої щедрості кожного кварталу від Віталія Володимировича. Ви тільки погляньте – то пільговикам зберегли безкоштовний проїзд, то надбавки дали, то зберегли тарифи – тільки встигаєш дивуватися, звідки беруться гроші на це.

Пояснення, як виявляється при нехитрому аналізі, дуже просте: міська влада бюджетні кошти витрачає так, як заманеться панові Кличку, без будь-якої оцінки ефективності і доцільності. Тобто, фактично, бюджет розпилюється заради того, щоб нинішня влада сподобалася електорату. І це робиться набагато більш цинічно, аніж за часів Черновецького та Попова.

Наприклад, для того, аби «зберегти» муніципальні доплати бюджетникам навесні, міська влада підвищила вартість проїзду у громадському транспорті у лютому, бо у «Київпастрансу» забрали 90 мільйонів гривень на забезпечення перевезень заради того, щоб роздати ці мільйони у вигляді надбавок. Тобто, Кличко переклав на плечі усіх киян тягар утримання бюджетників замість ефективного управління фінансами.

Або інший приклад, з минулого тижня. Міська влада знову виділила 60 мільйонів гривень на освітні питання, бо, як зазначила заступниця Кличка, у міському бюджеті профіцит. Вдумайтеся – профіцит, тобто перевиконання бюджетних надходжень. Звісно, з чого ці міфічні гроші взялися, ніхто із команди мера не каже.

Зазначу, що при задобренні пенсіонерів, вчителів та лікарів, на ремонти доріг, покрівель, перекладання труб та підготовку до опалювального сезону грошей немає. Я не є великим спеціалістом у фінансах, проте мені здається, що у разі виникнення профіциту бюджету його варто витрачати на розвиток й інфраструктурні проекти, а не на проїдання, одночасно підвищуючи ціни.

Такого відвертого нахабства навіть за часів Януковича чиновники собі не дозволяли. Профільні департаменти адміністрації відповідають, що на ремонти доріг й облаштування безбар’єрного середовища грошей поки що навіть у 2016 році немає, зате гроші у великій кількості з’являються для подачок бюджетникам. Тобто, фактично, міська влада заради перемоги на місцевих виборах розбазарює кошти, за які б могли бути відремонтовані кілометри доріг, побудовані дитячі садки і нові поліклініки. Чудово, правда ж?

Ми будемо їздити на поламаному і небезпечному транспорті по роздовбаних дорогах, виходячи, калічитися, стрибаючи по численних ямах, щоразу під час дощу купатися в океанах та морях через забиті і неправильно зроблені канави, але пенсіонери і бюджетники будуть задоволені черговим «подарунком» за рахунок всіх інших.

Коли я повернувся з Берліна додому, після довгої відсутності подвір’я нашої «хрущовки» реально виглядало як після бомбування терористами. Це настільки дико виглядало, особливо після європейських столиць, що я звернувся до СБУ з проханням з’ясувати, можливо, це був авіаналіт на наш будинок.

Не знаю, чи завершилося розслідування спецслужби, але департамент ЖКГ КМДА поспішив мене запевнити, що мої зауваження будуть враховані, можливо, при «формуванні проектів пропозицій до проекту програми», тобто, моє подвір’я буде залишатися розбомбленим вічно, а асфальтом для нього видаватимуться доплати пенсіонерам.

Wi-Fi у клоаках

 

Здобутки команди Кличка є відверто показушними. Наприклад, мер взявся упорядкувати парки і встановити у них Wi-Fi. Начебто, все круто, але при цьому у парках вирубаються дерева, зручні лавки замінюються на «дизайнерські», на яких важко сидіти, а доріжки у парках впираються у бетонну стіну елітної висотки замість нормального планування.

Мені цікаво, в яких європейських країнах Кличко бачив парки, в яких лише хиренькі і маленькі деревця, немає лавок, плитка лежить криво, проте є бездротовий інтернет? Зате тепер, ідучи по своєму Сирецькому парку, я дивуюся тому, як можна задурити голову людям показовими, проте абсолютно безглуздими змінами, які виглядають як знущання над природою та киянами.

У нашому парку до того, як у нього потрапили руки та ноги пана Кличка, часто зустрічалися білочки та їжачки. Після «реконструкції» вони зникли. Екосистема була зруйнована заради замилювання очей електорату нібито змінами задля чергового терміну на посаді.

Чи, до прикладу, той самий Wi-Fi, але у київських поліклініках – це ж просто знущання при такій якості і сервісі комунальних медичних закладів замість підвищення зарплатні медикам та покращення обслуговування, встановлювати нікому там точно не потрібний інтернет. Замість боротьби із чергами і оптимізації процесів, міська влада вирішила «додати перчику»: черг і хамства не поменшає, проте тепер кияни прітимуть годинами у коридорах поліклінік, пишучи про це статуси у Facebook та інших мережах, а лікарі можуть там само писати розцінки на свої послуги. Що ж, напевно, це і є взірцем європейськості у медичній сфері.

 

На цьому тлі вже не виглядає дивним особистий піар Кличком та його заступницею певного бізнесмена, який володіє фірмою-фантомом, ухиляється від сплати податків, проте спонсорує міську владу і її проекти. Дикість ситуації полягає у тому, що невідомий нікому підприємець іноземного походження із компаніями, які не платять податків в Україні, виділяє тисячі доларів на підтримку конкретного проекта пана Кличка, адміністрація його рекламує і величає благодійником, а законний та місцевий бізнес зноситься бульдозерами та податківцями!

 

 

Сухий залишок

 

Безглузді ініціативи, голий піар, придушення бізнесу, відверта корупція у великих розмірах та неефективне управління фінансами (читай – використання для власних цілей) – ось це сьогоднішній Київ. І ніякі селфі з копами, вайфай чи черговий дитячий садочок для дітей чиновників не змінять гіркий присмак дешевих понтів.

Найголовніше – що Кличка при всьому цьому знову оберуть. Не в останню чергу через те, що у нього немає реальних тямущих конкурентів і навіть конструктивної критики. Так і будемо ми жити – не в європейській столиці, а у палеолітичній епосі боксера, якому випало нещастя керувати Києвом.

Стараннями Віталія Кличка Київ все більше стає містом «другої свіжості». І тільки громадяни, за відсутності будь-яких інших механізмів контролю та відповідальності, можуть перетворити власне місто на свіже, якісне і чисте, викинувши затхлу рибу з мерії.

 

Нещодавні арешти полковників Управління держохорони. Як була розкрита змова з метою вбивства очільників ГУР та СБУ – The Times
Нещодавні арешти полковників Управління держохорони. Як була розкрита змова з метою вбивства очільників ГУР та СБУ – The Times
Лондонська нерухомість путіна на мільйони фунтів. Нове джерело фінансування України – The Telegraph
Лондонська нерухомість путіна на мільйони фунтів. Нове джерело фінансування України – The Telegraph
Україна перетнула відразу дві червоні лінії росіян. Це – послання до США – Філліпс О'Брайен
Україна перетнула відразу дві червоні лінії росіян. Це – послання до США – Філліпс О'Брайен
Війна в Україні: ігноруючи ядерні заяви путіна. Москва розтринькує свої військові резерви на імітацію – Ендрю Таннер
Війна в Україні: ігноруючи ядерні заяви путіна. Москва розтринькує свої військові резерви на імітацію – Ендрю Таннер
путін має програти в Україні. Занепокоєння Заходу зачекають – Пітер Дікенсон
путін має програти в Україні. Занепокоєння Заходу зачекають – Пітер Дікенсон
Червоний прапор для російського генштабу. Півтори доби механізованих штурмів з боку росії та одна погана новина для Повітряних сил України – Том Купер
Червоний прапор для російського генштабу. Півтори доби механізованих штурмів з боку росії та одна погана новина для Повітряних сил України – Том Купер
Доля України в руках Байдена. Чи не зробить він знову неправильний вибір? – Джонатан Світ і Марк Тот
Доля України в руках Байдена. Чи не зробить він знову неправильний вибір? – Джонатан Світ і Марк Тот
нова російська імперія путіна – це кошмарно кривавий фарс. Як і наступ до Дня перемоги – Девід Екс
нова російська імперія путіна – це кошмарно кривавий фарс. Як і наступ до Дня перемоги – Девід Екс
ТОП ЧИТАЮТЬ КОМЕНТУЮТЬ
No articles
СТАТТІ
Нещодавні арешти полковників Управління держохорони. Як була розкрита змова з метою вбивства очільників ГУР та СБУ – The Times

Нещодавні арешти полковників Управління держохорони. Як була розкрита змова з метою вбивства очільників ГУР та СБУ – The Times