RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Коли відділиться Крим

Спроба уяви наслідків відділення Криму від України. У відповідь на заяви екс-президента Криму Мєшкова.

Цитата з Української Правди: "Перший та останній президент Криму Юрій Мєшков, який живе в Москві, заявив, що має намір домагатися незалежності півострова від України". Є ще наївні люди, котрі вірять в таку можливість. Спробуємо уявити собі, що стане після цього.

Південь України (і Крим, звичайно) потерпають від аридизації.  Простіше кажучи, через зменшення зволоження території іде процес перетворенні степів у напівпустелі, напівпустель – в повні пустелі, а в пустелях верхній шар ґрунту здувається суховієм, таким собі "українським самумом". Причини цього явища складні, проаналізуємо їх при нагоді колись, а поки що приймемо означену неприємність як данину часу.

Запобігти цьому небезпечному процесу в якійсь мірі може підведення води на сільськогосподарські угіддя через мережу каналів для збільшення запасів вологи у шарі ґрунту, де знаходяться коріння рослин. З водою в Україні сутужно. У перерахунку на душу населення за запасами води Україна знаходиться на останньому місці у Європі. Отож зупинити процес аридизації складно, незважаючи на таку потужну водну артерію на півдні України як Дніпро. Але з Дніпра і без того багато води забирається на інші потреби півдня України, а також через Південноукраїнський канал у Крим. Практично весь Крим п’є дніпровську воду, і то не цілодобово, а за графіком, в деяких місцях переважно по ночах, коли люди можуть зробити запаси води на день, набираючи її у різноманітну посудину - відра, бочки, ванни.

І от, послухавши пана Мєшкова і не подумавши про воду, точніше забувши, що "без води – і ні туди, і ні сюди", жителі Криму вирішать відділитися від України. Цього їм ніхто, звичайно, зробити не дозволить, але уявімо собі такий фантазм – Крим проголошує незалежність і приєднується (або не приєднується – це все одно) до Росії. Само собою зрозуміло, що стосунки між Україною і Кримом починають розвиватися вже на чисто комерційній основі. За воду кримчанам треба буде Україні платити, а оскільки Україні і самій вода буде потрібна для зупинення процесу аридізації, то з цінами на воду станеться щось подібне на ціну на газ, який ми купуємо в Росії. Треба підкреслити, що це станеться не в порядку помсти кримчанам за зраду, а просто в силу екологічної необхідності.

Однак простий люд в Криму і без нашого фантазування прекрасно розуміє таку реальність. Тому пишеться це не для нього, а для деяких легковірних українських видавців, котрі піддаються на шантаж авантюристів з числа політичних невдах.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (2) +

Додати коментар

 • Friedrich Von Stolz30 листопада 2012 16:49
  Панове журналiсти, вибачте менi мою зухвалiсть, але у Криму повно ресурсiв, окрiм води. В нас є власний газ, навiть нафта, не кажучи вже про наш турiстичний сектор, отож ми повнiстю спроможнi платити Українi за постачання води, якщо стане питання. До того ж пiвнiч Криму стоїть на величезному артезiанському басейнi, I, будьте впевненi, нашi люди мають достатньо розуму щоб розробити, у разi потреби, альтернативу ДнIпровськiй водi у ниших кранах.
  Щодо вашого зауваження "Вiддiлитися їм ніхто, звичайно, не дозволить", можу сказати, що шановних панiв з Київа, у разi народного бажання створити незалежну республiку, нiхто не буде питати. А Росiя, якщо це буде вигiдно (а так буде) залюбки надасть нам дипломатичної, або навiть вiйсбкової пiдтримки.
  Одже, Велика Земле Україно, не створюйте собi iллюзiй щодо залежностi нашого Краю вiд вашої води.
  На все добре. Відповісти
 • Валентин Стецюк30 листопада 2012 17:10
  Зауваження сприймається, але воно було би більш переконливим, якби було написане кримськотатарською. Відповісти
30 11 2012 15:44
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ