RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Графік роботи музеїв - гальмо для внутрішнього туризму

На прохання туристів-активістів «Української справи», які подорожують Україною, звернувся до Міністерства культури України з вимогою розібратись в ситуації, і по можливості організувати такий графік роботи музеїв, щоб вони працювали і в суботу, і неділю.
Графік роботи музеїв - гальмо для внутрішнього туризму Фото: llevchenko.wordpress.com

Багато музеїв, особливо в маленьких містах та містечках України, відомчі та спеціалізовані, не працюють або в обидва, або один з вихідних днів. Тому виникає ситуація, коли туристи, які мають бажання ознайомитись з культурою та історією міста, опиняються перед закритими дверима музейного закладу.

Крім того, зауважив нардеп, у деяких містах, з досі нерозвиненою туристичною інфраструктурою, краєзнавчий музей – це чи не єдине місце, де можна дізнатись  інформацію про розташування пам’яток архітектури, цікавих туристичних об’єктів, готелів міста тощо. 

Більшість місцевих музеї традиційно розраховані на школярів, яких водять туди під час шкільних занять. Це теж дуже важливо, але якщо місцевий школяр може піти до музеї у будь-який день тижня, то турист – ні.

Хвиля патріотизму, яка піднялася в Україні, та падіння рівня життя призвели до несподіваного результату – почав суттєво зростати внутрішній туризм. Специфікою місцевого вікендового туризму є те, що громадяни присвячують цьому не відпустку, а саме суботу та неділю.

А тому закриті у вихідні дні музеї – це якраз головне гальмо для розвитку місцевого туризму. Уявити собі закриті музеї в європейських туристичних країна не можливо. Тому я вважаю неприйнятним ситуацію, коли музеї працюють «для галочки», лише в будні дні, лишаючи гостей міста можливості ознайомитись з культурною спадщиною.

Розвиток внутрішнього туризму повинен бути одним з пріоритетних напрямків.

Адже туристи, мандруючи Україною, не лише краще пізнають власну державу, зміцнюють патріотизм, а й лишають гроші всередині країни. Це, в свою чергу, стає джерелом заробітку та розвитку для місцевих громад, призводить до зміцнення зв’язків між різними частинами країнами. Тому українська влада повинна зробити все можливе для того, щоб ця хвиля знайшла позитивне продовження, а не спала, натикнувшись на закрити і музеї та не сприяння профільних чиновників.

Згідно статті 26 Закону України «Про музеї та музейну справу» саме Міністерство культури України здійснює контроль за діяльністю музеїв, заснованих на державній та комунальній формах власності, здійснює організаційно-методичне керівництво, сприяє розвитку сучасної інфраструктури музейної справи, розвитку музейної мережі.

Як мінімум, це треба зробити, в музейних установах комунальної та державної форми власності. Найпростіше - це перенести вихідні на інші дні. Можливо, нехай би у музейщиків було більше вихідних. Головне, щоб вони були у музейних закладах тоді, коли потрібно туристам.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

19 11 2014 11:52
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ