RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Геополітичний «цуґцванґ» для Барака Обами щодо ситуації в Сирії

Перший хід Путіна у Сирії. Якою буде реакція Обами? Необхідно прийняти важке та відповідальне рішення.
 Сьогодні, 30 вересня, Рада федерації РФ за зверненням президента РФ Володимира Путіна дала згоду на використання військово-повітряних сил Росії на території Сирії. Ці війська було надано Росією за зверненням до Путіна самого (проросійського) Президента Сирії Башара Асада. Одразу ж Росія завдала першого авіаудару у Сирії. Загинуло понад 60 чоловік.
Окрім того, сьогодні стала вагомою новина, що Саудівська Аравія припустила можливість зміни влади в Сирії військовим шляхом у разі, якщо Башар Асад відмовиться покинути посаду президента добровільно.
Виступаючи перед журналістами в Нью-Йорку, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що у Башара Асада є тільки два варіанти: піти добровільно або дочекатися військової операції з його повалення. 
Виступаючи перед журналістами в Нью-Йорку, міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що у Башара Асада є тільки два варіанти: піти добровільно або дочекатися військової операції з його повалення. 
Очевидно, що на 70-й сесії Генасамблеї ООН не відбулося консенсусу між основними геополітичними гравцями США та Росією щодо вирішення ситуації у Сирії та на сході України (Донбасі). Більше того, були названі речі своїми іменами з боку Президента України  (Росія анексувала Крим та Донбас і продовжує агресію на сході України). Вчорашній виступ Порошенка на Генасамблеї ООН був констатацією фактів та став відповіддю на попередній виступ Путіна.
Сьогодні у ЗМІ з’явився ряд цікавої інформації, та меседжів з боку США. Зокрема, міністр оборони США Ештон Картер віддав розпорядження "відкрити канал зв'язку з Росією для усунення конфліктних ситуацій"; Делегувати... держсекретареві повноваження в рамках "Закону про іноземну допомогу від 1961 року", щоб направити до 20 мільйонів доларів з бюджету за статтями служб міністерства оборони та військової освіти і підготовки... для забезпечення допомоги уряду України"; Серед багатьох питань віце-президент Байден повідомив Порошенка, що нові контрбатарейные радари Q36 повинні бути доставлені цієї осені.
Таким чином, з огляду на всю цю інформацію варто зазначити, що ставки у цьому геополітичному протистоянні зросли до розмірів, не тільки регіонального конфлікту на близькому Сході, а до глобального конфлікту. Якщо це вважати виключно відволіканням уваги з боку Путіна для західного світу від Донбасу, то події у Сирії дійсно можуть стати найглобальнішою «гарячою точкою» у Світі у разі втягнення у них США і країн членів НАТО та Саудівської Аравії.
Тому, Барак Обама опинився у стані "геополітичного цугцвангу". Нагадаємо: "Цуґцванґ (нім. Zugzwang — "примус до здійснення ходу") - термін, який використовують у шахах, шашках. Це положення, коли будь-який хід гравця веде до погіршення його позиції.
 Тобто, "політичний цугцванг" для Обами полягає у тому, що якщо він здійснить військовий опір російським військам у Сирії, то Світ може погрузитись у третю світову війну. Якщо ж він не відреагує, це покаже слабкість США щодо покарання агресора не тільки для сирійців, а й у всьому світі, і Путін частково досягне своєї геополітичної мети – перемогти США, принаймні у цьому регіоні. Після цього США перестане бути світовим гегемоном. Тому, найближчого часу варто очікувати реакцію на цей авіаудар від США. І ця реакція може бути визначальною для існування миру у Світі. 
Що ж, Обама, твій хід!
Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

30 09 2015 19:48
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ