RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Франковий університет висловив рішучий протест проти насильницьких дій влади

Заяви та звернення академічної спільноти ЛНУ ім. Івана Франка щодо подій 30 листопада 2013 року в Києві
Франковий університет висловив рішучий протест проти насильницьких дій влади Фото: AFP
 Сьогодні, 30 листопада 2013 року, відбулося позачергове розширене засідання ректорату Львівського національного університету імені Івана Франка, де було прийнято низку ухвал, зокрема випрацьовано тексти заяв і звернень щодо нічного розгону мирного протесту української молоді на Євромайдані в Києві.

Академічна спільнота Франкового університету звернулася до Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Збройних Сил України, висловивши свою стурбованість щодо використання правоохоронних органів і силових структур для розгону мирної акції протесту на Майдані Незалежності в Києві: «Ми звертаємося до представників Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Збройних Сил України із закликом надалі не допустити протиправного застосування сили до мирних зібрань українських громадян. Ми віримо, що ви люди високого почуття обов’язку, вірні присязі народу України. Ваша місія - захищати конституційні права громадян. Виконуючи злочинні накази, ви стаєте співучасниками злочину проти свого народу», - йдеться у зверненні.

Ще один лист адресований Генеральному прокуророві Україні, в якому Університет висловив рішучий протест проти брутальних дій силових структур, які застосували спецзасоби та грубу силу, розігнавши мирну акцію протесту на Майдані Незалежності в Києві («Євромайдан»).

«Ця акція тривала безперервно з 21 листопада і відбувалася  відповідно до ст. 39 Конституції України, що гарантує українським громадянам свободу мирних зібрань. Застосування сили щодо «Євромайдану» є прямим порушенням Основного Закону України та європейської Конвенції із захисту прав людини й основоположних свобод.

Цими ганебними діями представники української влади фактично здійснили антиконституційний переворот, скасували дію положень Конституції, які гарантують українцям реалізацію громадянських прав. Ми вірили у Ваші публічні запевнення про неприпустимість використання силових методів щодо мирного протесту».

Тож тепер університетська спільнота вимагає  від Генпрокурора відкрити кримінальне провадження за фактом побиття української студентської молоді та справедливо покарати винних.

Академічна спільнота ЛНУ ім. Івана Франка заявляє про свій рішучий протест проти насильницьких дій влади під час нічного розгону мирного протесту української молоді на Євромайдані в Києві 30 листопада 2013 року. Адже не було жодних правових підстав для застосування сили проти масового мирного зібрання громадян, яке мало форму і зміст народного віча. Університет розцінює дії силових структур як брутальний початок війни уряду з українською молоддю, а отже, з майбутнім українського суспільства.

«Закликаємо керівників демократичних держав світу, університетські спільноти світу стати на захист фундаментальних прав українського народу на мирне зібрання та задекларувати свою солідарність із українським народом, який опинився віч-на-віч із брутальним насильством влади!», - йдеться в заяві.

Студентська молодь та професорсько-викладацькі колективи ЛНУ ім.. Івана Франка та НУ «Києво-Могилянська академія» починаючи з перших днів акції громадянської непокори і до сьогодні своїми активними діями демонструють, що вони єдині у своїх справедливих прагненнях жити, навчатися та працювати за європейськими принципами в незалежній цивілізованій державі.

А підвищений «інтерес» контролюючих структур до «Києво-Могилянської академії», про який стало відомо від президента академії зі соцмереж і ЗМІ, є відвертою спробою зламати  непохитний дух університету за допомогою брудних технологій і чиновницького свавілля.

«У цей історичний час випробування національної гідності та громадянського гарту ми  засвідчуємо свою єдність із Вами та готовність протистояти усіляким проявам порушення», - запевнила академічна спільнота Франкового університету, висловивши свою підтримку київським колегам.

 

 

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

30 11 2013 19:53
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ