RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

Дозвіл на зброю: захист чи проблема?

То що ж приховує законопроект?

Жваве обговорення викликала новина про схвалення Кабінетом Міністрів України на своєму засіданні законопроекту, яким встановлюється дозвіл на купівлю зброї громадянам, які досягли повноліття. Експерти його оцінюють по різному: хтось підтримує, хтось ні. Проте, багато хто, окрім дозволу, не побачив багато іншого цікавого в ньому.

Основною метою цього закону є створення умов для захисту майна, забезпечення прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб та забезпечення державного контролю за поводженням з об'єктами дозвільної системи (стаття 2 законопроекту).
 
Так дійсно ст. 7 законопроекту вказує, що громадяни України, які досягли 18-річного віку, мають право володіти наступними об'єктами дозвільної системи:
 
- вогнепальна зброя (мисливська гладкоствольна), у тому числі деактивована (охолощена), бойові припаси до неї;
- холодна зброя (арбалети, шаблі, мечі, кинджали, мисливські ножі тощо);
- пневматична зброя калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду;
- пістолети і револьвери (пристрої) вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони;
- газові пістолети і револьвери та патрони до них, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії.
Власне і на цьому всі ставлять крапку, про все інше в законопроекті не говорять. Проте, на мою думку багато хто не бачить основного, а це те, що цим законом профільне міністерство зможе сприяти встановленню нових корупційних схем та тотального контролю. Корупція в першу чергу з’являється тоді коли чиновницький апарат приймає одноособове рішення та розширює свої права. Як раз цей закон розширює повноваження суб’єкта владних повноважень та збільшує перелік дозвільних документів і напрямків, по яким вони будуть видаватися. А в результаті це призведе до появи чергових хабарів.
 
Також давайте не будемо забувати, що кожна сила породжує нову силу. Тотальне озброєння може і не виконати функцію захисту, а породити нову хвилю насилля, особливо серед молоді. Яскраві приклади цього можемо спостерігати, особливо останнім часом, в США та країнах Європейського союзу.
Тож, чекатимемо остаточної редакції законопроекту. Та все ж маю надію, що всі пропозиції щодо обмеження доступу до зброї та зменшення можливих корупціогенних факторів будуть враховані в повному обсязі, а вже прийнятий закон все ж зможе виконати свою основну мету в частині захисту громадян.
Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

16 08 2013 17:54
ТЕГИ: зброя,
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ