RSS
CУСПІЛЬСТВО БЛОГИ

"Доки живуть люди"

Народна мудрість говорить, що друзі пізнаються у біді. Протягом останніх трьох місяців українці добре зрозуміли, хто їхні справжні друзі та братній народ, на чию допомогу можуть розраховувати.
"Доки живуть люди" На фото: Павел (перший ліворуч) на Майдані у Києві

Від початку революції на Майдані, поляки всіляко підтримували українську революцію. Мирні акції протесту в яких брали участь польські громадяни, концерти та акції, гуманітарна та грошова допомога для Майдану, лікування постраждалих активістів у польських лікарнях. Одним із таких проявів солідарності з українським народом є проект польського співака, лідера культової групи “Piersi”.  Павел є одним із тих поляків, який провів останні місяці між Варшавою та Києвом. За його посередництвом допомога з Польщі потрапляла на Майдан. Особисто з друзями поляками перевозив до Рави-Руської бронижилети, звідки їх самооборона доставляла до Києва.

«Пісня заграла в моїй голові, коли я був другий чи третій раз на Майдані. Разом з заступником голови штабу Самооборони ми підійшли до «буфорної зони» під Чорну барикаду, де вібувалась молебень за вбитих біля 94 хрестів. Духовенство молилось, а «Беркут» намагався заглушити молитву. З колонок долинала «Вставай страна огромная... Це все одночасно – бійня, духовенство, бійці «Беркут». Звуки були вражаючі, тоді в голові з’явилася пісня», - розповідає Павел.

Згодом гімн-пісня була записана в одній із студій Нью-Йорку, де Павел перебував з концертом. Кадри до кліпу зняло телебачення "Republika", яке протягом тих місяців також було присутнім на Майдані, інформуючи про події в Україні. «Ми хотіли показати дух Майдану, людей, їхні обличчя.», - розповідає артист.

Минулої неділі пісня та відео були показані на Майдані у Києві. Павел планує його розповсюдити як в Польщі, так і закордном, щоб кожен зрозумів, яким є справжнє обличчя української революції, вірить що в Україні пісня також стане певним символом, гімном Майдану.

«Перший раз я грав на Майдані 10 років тому на Помаранчевій революції. Протягом цих 10 років, я багато раз був в Україні. Я люблю цю країну і знаю, що потрібно зробити все, що вона стала самостійною. Пілсудський сказав: «Нема вільної Польщі без вільної України. Нема вільної України без вільної Польщі.» В цих словах показана велика філософія – якщо духом наші народи будуть разом, зберігаючи при цьому свою державність, то ми станемо предметом світової політики, а не підметом. Якщо будемо братами, в окремих країнах, але при цьому поважаючи один одного, тоді ми будемо сильнішими перед Заходом і Сходом».

Як каже автор: «Ця пісня справжня, правдива, бо в мені в мені є дух Майдану». Павел невдовзі знову повернеться до Києва і вірить, що буде разом з українцями, пліч о пліч, будувати вільну Україну.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

04 03 2014 15:42
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ