RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Чи виконується воєнна доктрина в частині оборони?

Війна продовжується, але вона перемістилася у тили
Ми щодня обговорюємо спорадичні обстріли, калібр тих поодиноких снарядів, що прилітають з того боку. Але це все є є дуже незначущі прояви війни!

Війна продовжується, але вона перемістилася у тили. Саме там має кипіти найнапруженіша робота.

Зараз відбувається змагання – хто скоріше та ефективніше переозброїться. Перегони озброєнь – це змагання державних управлінців, це ресурсна боротьба, це боротьба стратегій, а не тактик.

Як парламентарій та член фракції "Батьківщина", котра входить у коаліцію, я маю за свій обов'язок поставити питання про виконання Коаліційної угоди в частині розділу, що стосується безпеки і оборони.

Нагадаю.

1. Коаліційна угода передбачала розробку та прийняти нових редакцій Стратегії національної безпеки та Воєнної доктрини з урахуванням змін у воєнно-політичній обстановці довкола України. Мало бути зроблено до кінця 2014-го року.

Зараз у нас кінець першого кварталу 2015-го. Що у нас з Стратегією нацбезпеки? З Воєнною доктриною?

2. Програма розвитку Збройних сил, Програма розвитку озброєнь та військової техніки мала бути створена до 31 березня поточного року.

Чи розроблено Програму розвитку Збройних сил? Чи прийнято Програму розвитку озброєнь та військової техніки?

3. Найпізніше 31 березня мало відбутися збільшення грошового утримання військовослужбовців шляхом підвищення посадових окладів та окладів за військовим званням.

Наскільки РЕАЛЬНО зросли виплати бійцям? Чи зросли їх доходи з урахуванням інфляції?

4. Коаліційна угода містить наступний абзац: "З метою формування ефективної системи територіальної оборони, ліквідація Товариства сприяння обороні України (ТСОУ) та створення на його матеріальній базі військово-патріотичної організації – Української військової організації, яка стане базою для формування та підготовки сил територіальної оборони. Прийняття Закону України "Про Українську військову організацію". (І кв. 2015)

Інколи мені здається, що лише лічені депутати пам'ятають про цей пункт. З моєї подачі (разом з Віталієм Купрієм) було усунуто київського прокурора Юлдашева, котрий своєю бездіяльністю покривав посадовців ТСОУ. Але треба рухатися далі. Найближчим часом потрібно почати повертати назад державні аеродроми, аероклуби, автодроми та іншу безцінну інфраструктуру підготовки оборонного резерву, який зараз безпідставно контролюють ділки, родинно наближені до Рината Ахметова. Сподіваюся, профільна контрольна комісія Ради, куди я входжу, найближчим часом прийме відповідні рішення.

Але це дії окремих депутатів. Де дії Коаліції? Де дії Кабміну, Міноборони?

У пунктах 1-4 містяться найважливіші положення, котрі формують усю нашу стратегію дій по підготовці до подальшої оборони. Перемога чи поразка у майбутніх битвах залежить саме від активної та стратегічно наповненої роботи у період "миру".

Якщо ми зараз не маємо плану перемоги і не працюємо на перемогу, то ми плануємо поразку.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (0) +

Додати коментар

31 03 2015 13:30
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ