RSS
БІЗНЕС & ФІНАНСИ БЛОГИ

Чому знецінилася гривня

Заява щодо ситуації на валютному ринку
Тимчасово виконуючий обов’язки керівника уряду Арбузов запевняє громадян України, що гривня знецінюється через політичну ситуацію та наш з вами громадянський майдан (‪#‎євромайдан‬). Каже чиновник, що "є певна напруженість, попри відсутність економічних підстав для цього"...

Насправді ж, влада відмовилась прийняти рекомендації МВФ та ЄС щодо проведення економічних реформ та структурної перебудови національної економіки, а обрала варіант створення корупційних схем: розрахунковий центр, санаційний банк, фінансові векселі, державні гарантії, банк розвитку і ін.

Саме через це Україна має дуже серйозні проблеми:

ВВП протягом вже п‘яти кварталів падає.
Протягом останніх 2 років падають обсяги резервів НБУ: на сьогоднішній день вже близько 17,4 млрд дол. США, з яких ліквідними є лише 8-9 млрд дол. США.
Вісімнадцять місяців поспіль падає промисловість – 4,7%.

За результатами 2013 року по основних галузях економіки маємо падіння:
- будівництво – 14,5%
- введення житла – 3,4% 
- перевезення вантажів – 1,9% 
- перевезення пасажирів – 2,8%
- оптова торгівля – 2%
- експорт товарів – 9,2% 
- імпорт товарів – 8,9% 
- негативне сальдо зовнішньої торгівлі – 12,6 млрд дол.,

Агентство Fitch знизило прогноз по рейтингах України з «стабільного» на «негативний».
Рейтинг конкурентоспроможності економіки знизився на 11 позицій - з 73 (2012-2013 рр.) на 84 (2013-2014 рр.) місце серед 148 країн.
Україна посіла 144 місце з 177 за Індексом сприйняття корупції, який щорічно формованому фахівцями міжнародної організації Transparency International.

Безумовно, за такої економічної політики девальвація гривні була лише питанням часу.

Але наголошую, Нацбанк і сьогодні має достатньо важелів, щоб забезпечити стабільну роботу банківського сектору й не допустити значних коливань курсу гривні. Тож стрімке падіння курсу протягом останніх днів свідчить про те, що влада свідомо девальвує гривню, використовує напружений в країні момент для чергового зухвалого пограбування громадян. Під маскою "політичної напруженості" мільярди доларів США заробляють близькі до «сім’ї» конвертаційні центри.

Я надіслав звернення до Януковича, Арбузова з вимогою припинити обкрадання людей! Голову НБУ Соркіна закликав терміново провести публічну прес-конференцію на якій дати відповіді на актуальні запитання та виконати негайно свої обов’язки – забезпечити стабільність гривні!

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (1) +

Додати коментар

  • Иванова Татьяна gm18846 квітня 2014 12:17
    Степан Кубив, похоже, сейчас, будучи на посту главы Нацбанка, вопрос девальвации гривны Вас уже не так интересует, как 06.02.14г. Как быстро все забывается... Много к Вам вопросов... Занимайтесь лучше экономикой, хватит политики в Ваших решениях! Не завалите банковскую систему политически -выгодными решениями для своей партии. Не за это стояли на Майдане... Народ ничего не забывает. Відповісти
06 02 2014 14:50
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ
No articles
СТАТТІ