RSS
ПОЛІТИКА БЛОГИ

Чому російський чобіт не топтатиме Крим

Як тільки перший російський чобіт почне топтати українську землю, вся іміджева афера ціною в кілька річних бюджетів середньої африканської країни, стане пшиком
Текст готувався до захоплення ВР та Радміну АРК.
Чому російський чобіт не топтатиме Крим Фото: ITAR-TASS

Ситуація в Криму – привід для занепокоєння та активної протидії явно кремлівському впливу, але аж ніяк не для паніки.

Зараз багато хто говорить про можливість прямого військового втручання з боку Росії під відомим приводом та за грузинським сценарієм. Кремль уже навіть брязкати зброєю почав на українському кордоні.

Для мене чи не найбільш вагомим аргументом на користь того, що Путін на таке не зважиться є те, що він виявися заручником пастки, яку сам і поставив, певно, не усвідомлюючи можливих наслідків. Справа в тому, що він явно не є настільки дурним, щоб потративши 50 мільярдів доларів на відбілювання свого іміджу, за кілька хвилин перетворитися на агресора і уособлення абсолютного зла. І тут не може бути ніякого перебільшення, після того з яким захопленням та співчуттям практично весь світ, затамувавши подих, спостерігав за тим, як українці з дубинами в руках воювали проти професійних, до зубів озброєних убивць, церберів, яких спустила на них влада. Влада підтримувана Москвою. Не секрет, на чий бік стане світова громадськість і які будуть наслідки для Росії і особисто для Путіна. Вся ненависть, весь негатив сконцентрується на одному суб’єкті світової політики та одній державі.

Отож, як тільки перший російський чобіт почне топтати українську землю, вся іміджева афера ціною в кілька річних бюджетів середньої африканської країни, стане пшиком. Натомість залишиться багато питань в самих росіян. Наприклад, куди і для чого пішли ЇХ гроші. І тоді почнуться проблеми вже в самого фігурального і матеріального Кремля, при чому, прямо під його стінами останнього.

Події останніх днів на півострові продемонстрували, що ситуація не катастрофічна. Але вона може такою стати. Тут слід уже звертатися із запитаннями до СБУ та інших компетентних органів. Вони повинні вживати негайних і рішучих заходів.

Окремо слід сказати про татар, які явно не бажають іти під «крило» двоголового орла. На те в них свої причини, вагомі причини. Є інформація, що вони вже формують загони самооборони для захисту від сепаратистів та на випадок вторгнення. Враховуючи, що армія в нас хоч і бідна, голодна та знедолена, але все ще має певний ресурс і потужності. А враховуючи те, що ми побачили на вулицях Києва та інших міст (в тому числі й Сходу), добровольців, готових захищати територіальну цілісність та суверенітет України буде достатньо. В декого вже є досвід бойових дій.

На цьому фоні, навіть кількісно достатньо серйозна присутність та активність сепаратистів у Криму не є достатнім чинником для відділення півострова за сценарієм внутрішнього протистояння. Активних татар там більше і вони не жартують, коли кажуть, що Крим – це Україна. Вони готові свої слова підкріплювати ділом і роблять це.

Ті, хто знають за чим півострів живе (бюджет) теж не хочуть відділення. Дотації з центру – 64 %, окремо для Севастополя – аж 80 %. Крім того, вода на півострів потрапляє з Великої України. Та й туристичний сезон попереду, а його фактичне скасування призведе до катастрофи для місцевого населення. От і думайте, чи більшість місцевих є сепаратистами. Особливо серед прагматиків, а більшість тих, хто заробляє гроші саме під час сезону відпочинку, такими і є.

Для мене також вагомим аргументом фіаско сценарію відділення Криму є нікчемність ідеології приєднання його до Росії, за що виступають сепаратисти, які останнім часом так активізувалися. Час від часу вмикав пряму трансляцію мітингу під Верховною Радою АРК 26 лютого. Там журналісти намагалися отримати коментарі учасників мітингу сепаратистів. «Крим – расссія! Крим – рассія!» - певно найменш ідіотський аргумент серед всіх, які були названі. Решта – потрібно було ходити і записувати. А потім давати читати психіатрам і педагогам…

Отже, ситуація загрозлива, але козирі в рукаві української сторони є. Питання в тому, чи будуть вони використані і використані ефективно. Питання до нової влади та керівників відповідних структур. Народ своє слово сказав.

Підписуйтесь на iPress.ua в соціальних мережах Twitter, Facebook та Google+. Будьте в курсі останніх новин. Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити редакцію
Розкажіть друзям!

Читайте новини також російською мовою.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

КОМЕНТАРІ (5) +

Додати коментар

 • Сергей Кравец1 березня 2014 16:19
  Поздно пить боржоми. Уже топчет, но не Украинскую землю, а КРЫМСКУЮ!
  Крым - всегда был и будет автономией.
  Но, Войска, которые в Крыму воспринимаются - как некая диковинка - для мирных жителей - к тем же мирным жителям - относятся абсолютно спокойно, и не агрессивно.
  Местное население их воспринимает как должное, и как залог спокойствия, и недопущения событий 26 декабря, когда двумя одновременными митингами было сорванозаседание. Сейчас - заседание состоялось, но не под дулами автоматов, а в спокойной рабочей обстановке.
  Российские военные воспринимаются не как войска вторжения, а как охранники порядка. Нервозности в городе нет. Відповісти
 • Алекс Балацький27 лютого 2014 13:03
  Дело не в территории. Уж больно не хочется российскому гитлеру так плохо закончить карьеру когда все поймут его всепоглощающую ложь. Все тайное становится явным.... Відповісти
 • Дэн Петровский27 лютого 2014 12:54
  А что Крым- мелочь. Пусть попробуют вернуть себе Аляску!!! Відповісти
 • Сергей Кравец1 березня 2014 16:21
  овчинка выделки не стоит. Да и кому она нужна - эта аляска? Відповісти
 • Сергей Кравец1 березня 2014 16:21
  овчинка выделки не стоит. Да и кому она нужна - эта аляска? Відповісти
27 02 2014 12:11
ТЕГИ: Крим
МЕДІА
iPRESS РАДИТЬ